Ko darīt ar lielo elektrības rēķinu uzņēmumā?

Iespaidīgi elektrības rēķini pēdējos mēnešos ir pārsteiguši visus. Ko ar tiem darīt, ir jautājums, uz kuru nav vienas skaidras atbildes. Katrs mēģina situāciju risināt savu iespēju robežās. Uzņēmumiem, kuriem ir liels elektrības patēriņš un līdz ar to arī rēķini, lai tos samazinātu, jāmeklē patiešām efektīvi risinājumi. Kādi tie varētu būt? 

Samazināt elektrības patēriņu

Mazāks elektrības patēriņš nozīmē arī mazākus rēķinus. Pat tagad, kad elektrības cenas ievērojami pieaugušas, patēriņa optimizēšana un samazināšana ir būtisks instruments, ar kura palīdzību iespējams kaut nedaudz kompensēt šo izmaksu pieaugumu. Kā ietaupīt elektrību uzņēmumos? Vai tas vispār ir iespējams, neapdraudot sekmīgu darbu uzņēmumā?

  • Atbildīga patēriņa kultūra uzņēmumā

Elektrība jau kļuvusi par tik izplatītu un visur esošu ikdienas resursu, ka vairs īpaši nepievēršam tai uzmanību. Un tas arī var būt iemesls, kāpēc rodas neefektīvs elektrības patēriņš. Atjaunojot fokusu uz elektrību kā vērtīgu un dārgu resursu, iespējams optimizēt patēriņu, lietojot to tieši tur un tikai tādā apjomā, kāds ir nepieciešams. Veicot patēriņa paradumu maiņu uzņēmuma birojā un ražotnē, iespējams samazināt patēriņu un līdz ar to arī elektrības rēķinu. Lai iegūtu maksimālu ietaupījumu šajā segmentā, jādomā arī par darbinieku izglītošanu, atgādinot, piemēram, izslēgt apgaismojumu telpās, kur neuzturas, neatstāt ierīces gaidīšanas režīmā utt.

  • Ieguldījumi uzņēmuma energoefektivitātē

Biznesā vienmēr jādomā vairākus soļus uz priekšu. Tas attiecas arī uz resursu patēriņu un izdevumiem nākotnē. Nav zināms, kas notiks ar elektrības cenām nākamajos gados, tāpēc ir būtiski izdarīt visu, lai pēc iespējas mazinātu šī resursa patēriņu uzņēmumā. Būtiska loma ir tam, cik uzņēmuma telpas un tajās esošās iekārtas ir energoefektīvas. Ja tas vēl nav izdarīts, tad jādomā par ēku siltināšanu, apkures un apgaismes sistēmas, kā arī ražošanas līniju modernizāciju, lai elektrības patēriņš būtu pēc iespējas mazāks un optimālāks. Energotaupīgas iekārtas jāizvēlas ne tikai ražošanā, bet arī uzņēmuma birojā un virtuvē.

Pārskatīt līgumu ar elektrības tirgotāju

Šis ir arī labs brīdis, kad ikvienam vajadzētu pārskatīt savas līgumattiecības ar esošo elektrības tirgotāju. Iespējams, tieši tur meklējamas vēl kādas iespējas samazināt elektrības rēķinu. Jāpārliecinās, ka līgums joprojām atbilst uzņēmuma vajadzībām un patēriņa paradumiem, ka esošais tarifs ir izdevīgs. Pievērsiet uzmanību, vai nemaksājat par kaut ko, kas nemaz nav vajadzīgs, piemēram, par lielāku jaudas pieslēgumu, kas netiek izmantots. Ja līgums ar esošo tirgotāju vairs nešķiet izdevīgs, vienmēr var to nomainīt. Vai vismaz izpētīt alternatīvus piedāvājumus un cenas pie citiem tirgotājiem. Elektrības tirgotāja maiņa nav sarežģīts process un nekādā veidā neapdraud elektrības piegādi uzņēmumam. 

Izveidot savu saules elektrostaciju

Domājot par nākotnes izdevumiem, noteikti ir vērts arī apsvērt domu par savas saules elektrostacijas ierīkošanu uzņēmuma teritorijā. Tas ir veids, kā samazināt izdevumus par elektrību, iegūt lielāku neatkarību no kopējā elektrības tīkla un tā cenu svārstībām. Saules paneļi var atmaksāties jau pat desmit gadu laikā, bet tie efektīvi kalpo vairāk nekā 25 gadus. Tas ir arī veids, kā padarīt uzņēmumu videi draudzīgāku, domājot par atjaunīgiem resursiem. Starptautiskā un nu jau arī lokālā biznesa vidē šim faktam ir arvien lielāka nozīmē, jo gan klienti, gan investori vērtē uzņēmumu vides politiku un lēmumus, kas tiek pieņemti.

Uzziniet vairāk par iespēju biznesa klientiem izdevīgi iegādāties elektrību un ierīkot saules elektrostaciju sadarbībā ar SIA “Ignitis Latvija.