Šogad ziemas riepas sākuši mainīt laicīgi

Šogad ziemas riepas sākuši mainīt laicīgi

Ziemas riepām obligāti jābūt uzstādītām, sākot no 1. decembra, bet šogad daudzi riepas saviem spēkratiem izlemj mainīt jau laicīgi. Un labā ziņa — šogad riepu cenas ir «draudzīgākas» maciņam. Kas jāņem vērā, lai nopirktu labas riepas, skaidro vairāki speciālisti.

Galvenais ir protektors

«Zāles pļāvēju centrs» Draudzības ielā 70, Talsos, piedāvā arī riepu servisa pakalpojumus. Servisa vadītājs Sandris Veinbergs, vaicāts, kas ir pats būtiskākais, kam jāpievērš uzmanība, izvēloties ziemas riepas, teic, ka šajā jautājumā, tāpat kā dzīvē, nevajagot neko sarežģīt:

«Vajag saprast, pa kādiem ceļiem ikdienā tiek braukts, un tad arī var pielāgot, kādas riepas nepieciešamas. Ziemas riepas dalās divās kategorijās — ir rupjākas, ar nopietniem, dziļiem protektoriem, kas paredzētas braukšanai pa laukiem, un tad ir ne tik rupjas, kas paredzētas braukšanai pa pilsētu.»

Riepas ar radzēm Sandris iesaka braukšanai pa laukiem, pilsētā šādas riepas neesot vajadzīgas. «Pie mums ziemas paliek aizvien švakākas, tomēr jāņem vērā, ka tad, kad ir «melnais» ledus, radzes ir ļoti noderīgas,» liek aizdomāties S. Veinbergs.

Servisa vadītājs Sandris Veinbergs stāsta, ka pats galvenais, izvēloties ziemas riepas, ir protektora dziļums un lai riepas būtu mīkstas, nevis vecas, cietas. /Foto: Edgars Lācis/

To, ar kādu rakstu izvēlēties riepu, arī jāizvēlas, ņemot vērā, pa kādu ceļu ikdienā tiek braukts. «Jā, ir cilvēki, kuri meklē pēc iespējas lētākas opcijas, tomēr nereti, izskaidrojot atšķirību un noskaidrojot, pa kādiem ceļiem ikdienā plānots braukt, cilvēks izvērtē un pērk to, kas ir piemērots,» stāsta S. Veinbergs.

Cilvēku izvēle iedalās divās kategorijās: ir tie, kuri dod priekšroku vissezonas riepām, un ir tie, kuri tās maina, pielāgojoties sezonai — vasarai un ziemai. Tiem, kuri iegādājas vissezonas riepas, jāatceras — ja ar vissezonas riepām vēlas braukt arī ziemā, jāpievērš uzmanība, lai «M+S» klāt ir arī simbols ar kalnu un sniegpārsliņu.

Ziemas riepu izvēle «Zāles pļāvēju centrā» Draudzības ielā 70 ir gana plaša. /Foto: Edgars Lācis/

Rodas jautājums par aizdomīgi zemu cenu riepām lielveikalos. Vai tās ir drošas? «Ja riepa ir jauna un ar pietiekamu protektoru, tā veiks savu funkciju. Ja iegādājas zināmu, populāru zīmolu riepas, piemēram, «Michelin» u.c., atšķirība būs tajā, ka tās tik ātri nenodils un kalpos ilgāk. Būtiski gan arī ņemt vērā, kāds autovadītājam ir braukšanas stils. Ja cilvēks brauc prātīgi, bez, tā teikt, rallija manevriem, jebkura jauna riepa ar pietiekamu protektoru veiks savu funkciju. Katram ir sava gaume, tāpēc riepu spektrs mums ir plašs. Cilvēks jau nereti ir izdomājis, ko grib — ar radzēm vai bez, ar asām kantēm vai bez utt. Noteikti aicinu cilvēkus negaidīt 1. decembri, lai mainītu riepas. Ir jāskatās un jāvērtē, kādi ir laikapstākļi, lai būtu droša braukšana. Jo, piedaloties ceļu satik-smē, mēs ietekmējam ne tikai savu, bet arī citu satiksmes dalībnieku veselību un dzīvību,» uzsver servisa vadītājs S. Veinbergs.

Šogad riepas lētākas

Parasti visaktīvākais, aizņemtākais laiks, kad cilvēki maina ziemas riepas, servisā «MG riepas» K. Valdemāra ielā 73, Talsos, ir novembris. Šogad cilvēki riepas mainot krietni laicīgāk. To novērojām arī mūsu sarunas laikā — cilvēku un auto plūsma neapstājās ne uz mirkli.

«Ziemā vislabāk ir braukt ar ziemas, nevis vissezonas riepām. Pie mums vairums klientu arī izvēlas likt ziemas un vasaras riepas, nevis vissezonas. Vissezonas riepas der cilvēkiem, kas ikdienā brauc maz,»

stāsta «MG riepas» darbinieks Agnis Kirkops.

Servisā «MG riepas» pieprasījums pēc riepu maiņas ir bez mitas. /Foto: Edgars Lācis/

Arī Agnis, vaicāts, kam būtiski pievērst uzmanību, izvēloties jaunas ziemas riepas, teic, ka vispirms jāsaprot, pa kādiem ceļiem ikdienā brauks, un, izrietot no tā, var piemeklēt labāko variantu. «Lielākā daļa cilvēku pērk lētākās riepas, jo līdzekļu ir tik, cik ir. Tad nu cenšamies iekļauties cilvēka budžeta iespējās.

Mums ir ļoti mainīgi, nepastāvīgi laikapstākļi. Uzskatu, ka riepas ar radzēm vajag tiem, kuri ikdienā brauc pa grantētajiem ceļiem. Jo īpaši tas ir noderīgi atkalas laikā un tad, kad ir «melnais» ledus. Ja braukšana ir tikai pa pilsētu, uzskatu, ka riepas ar radzēm nav vajadzīgas. Pēdējos gados mums ir tādas ziemas, ka kārtīgs sniegs ir īslaicīgi, bet, tā kā ceļi tiek savlaicīgi notīrīti, riepām ar radzēm īpašu jēgu arī šādā sniegotā laikā nesaskatu,»

teic A. Kirkops.

Kā izrādās, šogad vērojams cenu samazinājums «budžeta» riepām. Piemēram, tās riepas, kas pērn maksāja 80 eiro gabalā, šogad maksā 60 eiro. «Tas ir saistīts ar to, ka ir samazinājušās konteineru cenas, proti, piegādātājs mums riepas var piegādāt par zemāku cenu,» iepriecinošos jaunumus izskaidro A. Kirkops.