Kolkā aizvadītas sacensības jūras makšķerēšanā no krasta

Kolkā aizvadītas sacensības jūras makšķerēšanā no krasta

Ziemeļkurzemes piekrastē aizvadīta Kolkas makšķernieku kluba kausa izcīņa jūras makšķerēšanā no krasta. Tās ir Latvijā otras lielākās sacensības, kurās šoreiz 160 sportistu sacentās par labākiem bušu lomiem. Ir būtiskas gan prasmes, gan ieguldītais darbs sacensībās un veiksme sektoru izlozē, taču šoreiz tas viss bija lieks dabas priekšā – sportisti mājās devās ar rekordmaziem lomiem.

Kolcinieki godīgi atzīst, ka sacensību ideju mazliet nošpikojuši no festivāla Jūrkalnē, redzot, cik foršs, pozitīvs un draudzīgs notikums tas ir. Nu Kolkas makšķernieku kluba kausa izcīņa jūras makšķerēšanā no krasta jau tradīcija 12 gadu garumā, notiek divas nedēļas pēc Latvijas čempionāta. Vienmēr vēlā rudenī. “Ūdenim atdziestot, bute pienāk tuvāk krastam, respektīvi, sasniedzamā attālumā. Jo vasarā, kad ūdens ir silts, tad (ar retiem izņēmumiem) bute ir dziļumā,” saka Oskars Sproģis, Kolkas makšķernieku kluba valdes priekšsēdētājs.

Šogad piedalās 80 komandas, kas izvietojušās gandrīz trīs kilometru garumā. Pirms sacensību sākuma sportisti izlozē sektorus. Katrs 40 metru garš. Tajā atrodas divi sportisti, un katrs makšķerē ar diviem kātiem. Sproģis: “Šeit jūra nav tik izteikta ar bedrēm gultnē, bet vienalga ir savas kantītes, bedrītes, jūra ir jānolasa. Jāmāk saskatīt, kur ir kāda dziļāka vai seklāka vietiņa, kur kaut kas interesantāks ir, jānogādā tā ēsma tur, kur, viņuprāt, tā ēsma atrodas.”

Jo sektors tālāk no raga, jo veiksmīgāk – tā novērojuši sportisti. Šogad gan tas nedarbojās, jo tukšums lomos visiem.

Reiz jau Sergejs un Madars, komandas “Met un velk” dalībnieki, uzvarējuši sacensības ar 17 kilogramiem zivju, bet šoreiz abiem vien trīs butes. Tikmēr citiem lomi vēl mazāki. Kiršteinu ģimene atzīst, ka tas nebūt neesot galvenais, jo pie jūras viņi vienkārši atpūšoties no ikdienas. “Sacensības atkal ir foršāk, ka tu paskaties tur – wooow, kādi trīs kilometri tā rinda! Kopā būšana, kaut kādi kontakti, iepazīšanās. Pazīstamus cilvēkus var satikt. Nav jau būtiski to zeltu tagad paņemt, to kausu. Forši jau ir tas viss, bet ai, tā ir vairāk atpūta,” saka Indra un Arvis Kiršteini, sacensību dalībnieki.

Pēc septiņām stundām atskan finiša šāviens, visi lomi tiek nosvērti, jo uzvar smagākais loms. Šoreiz gan maz ko svērt, un visu sportistu kopējais loms sasniedz 12 kilogramus 940 gramus. Par uzvarētājiem kļuva komanda “Met un velk”, kuru trīs zivju svars sasniedza 920 gramus.

Materiāls tapis ar Mediju atbalsta fonda finansējumu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par saturu atbild SIA “TV9 Pakalni”.