Kolkas pludmales peldvietā nav ieteicams peldēties

Kolkas pludmales peldvietā nav ieteicams peldēties

Peldsezonas laikā no 15. maija līdz 15. septembrim Veselības inspekcija (VI) veic Latvijas oficiālo iekšzemes un jūras peldvietu ūdens kvalitātes uzraudzību. Pārbaužu laikā vairākās oficiālajās peldvietās konstatēts, ka ūdens kvalitātes mikrobioloģiskie rādītāji pārsniedz pieļaujamo normu un neatbilst higiēnas prasībām, to skaitā arī peldvieta Kolkā.

Talsu novadā paraugi ūdens kvalitātes monitoringa ietvaros ņemti Kolkas pludmales peldvietā, Mērsraga pludmales peldvietā un Rojas pludmales peldvietā. Pēc analīžu rezultātiem Rojas un Mērsraga peldvietās ūdens bioloģiskais piesārņojums un ķīmiskais sastāvs neapdraud peldētāju veselību, bet Kolkas pludmales peldvietā peldēties nav ieteicams.

VI norāda, ka aktīvajā peldsezonā tiek veikta visu 59 oficiālo iekšzemes un jūras peldvietu pastiprināta uzraudzība. Laboratorijā tiek noteikti mikrobioloģiskie rādītāji: fekālā piesārņojuma indikatori zarnu nūjiņas (E. coli) un zarnu enterokoki, savukārt vizuāli ūdens paraugu ņemšanas laikā tiek novērtēta ūdens krāsa, pievērsta īpaša uzmanība peldošiem atkritumiem un naftas produktiem ūdenī, kā arī zilaļģu savairošanās procesam.

Aizliegums peldēties nozīmē, ka, peldoties šādā ūdenī, pastāv lielāks risks saslimt ar kādu no ādas, gļotādas vai kuņģa–zarnu trakta infekcijas slimībām, skaidro VI. Un, lai gan Kolkas pludmales rezultāti nav tik slikti, lai būtu aizliegts peldēt, pašvaldība aicina izvēlēties citas peldvietas.

Talsu novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļas vadītāja Inita Fedko atklāj, ka jaunākie rezultāti par peldvietas tīrību būs zināmi šodien. Pirms došanās brīvdienās vērts ielūkoties Veselības inspekcijas mājaslapā un pārliecināties, vai izvēlētajā pludmalē ūdens kvalitāte ir atbilstoša normai un brīvdienas nesagandēs kāds nelāgs vēdera vīruss.

JAUNUMS

Tagad pieejama arī
“Talsu Vēstis” e-avīze.
Abonē un lasi savā telefonā, datorā vai planšetē no jebkuras vietas pasaulē.