Kontaktlēcu izvēle

Mūsdienās dažādu redzes problēmu korekcijai izmanto ne tikai brilles, bet arī kontaktlēcas. Salīdzinot ar brillēm, lēcas nodrošina dažādas vērtīgas priekšrocības, atvieglojot cilvēku ikdienu, turklāt tās parasti nav pamanāmas. Izņemot, protams, tos gadījumus, kad mērķtiecīgi izvēlies krāsainās kontaktlēcas. Šajā rakstā aplūkosim tās tuvāk.

Kādam mērķim izmanto krāsainās kontaktlēcas?

Šāda tipa lēcas nav paredzētas tikai tēla maiņai. Mūsdienās krāsainās lēcas spēj pildīt arī virkni citu funkciju:

  • Optiskā funkcija — lēcas izmanto tālredzības, tuvredzības vai astigmātisma korekcijai;
  • Terapeitiskā funkcija — kontaktlēcas palīdz pasargāt aci no dažādu ārējo faktoru ietekmes. Lēcām var būt pievienots īpašs pretatstarojošs vai aizsargājošs pārklājums;
  • Kosmētiskā funkcija — tā attiecas ne tikai uz veselām acīm, bet arī gadījumos, kad nepieciešams slēpt dažādas nepilnības vai defektus, piemēram, varavīksnenes neesamību vai radzenes apduļķojumu.

Kādai lietošanai paredzētas krāsainās lēcas?

Mūsdienās ražotāji piedāvā dažādus krāsaino lēcu veidus. Piemēram, interneta veikalā Manaslecas.lv ir pieejamas gan vienas dienas, gan arī dienas režīma lietošanas krāsainās kontaktlēcas mēnesim. Tas nozīmē, ka lēcas jāizņem pirms gulētiešanas, jānoskalo ar speciālo kopšanas šķīdumu un jāievieto lēcu uzglabāšanas konteinerā, kurā ir ieliets svaigs kopšanas šķīdums.

Tāpat, protams, pieejamas arī krāsainās lēcas bez redzes korekcijas funkcijas tiem, kas vēlas tās izmantot kā tēla papildinājumu.

Kā izvēlēties krāsainās kontaktlēcas savai acu krāsai?

Ne visas krāsainās lēcas ir piemērotas katram, tādēļ nepieciešams atrast toņus, kas vislabāk piestāvēs Tavai acu krāsai.

  • Zilas acis — šādām acīm piestāvēs dzeltenas vai zeltainas lēcas, kas būs kā košs un uzmanību piesaistošs akcents. Pelēkas lēcas vizuāli palielinās zīlīti, bet zaļās padarīs acis pievilcīgākas. Brūnas lēcas zilās acīs būs izteiksmīgs akcents;
  • Zaļas acis — šādas acu krāsas īpašniekiem vērts izmēģināt violetas lēcas, kas izskatīsies pievilcīgi un oriģināli, gluži kā Elizabetei Teilorei. Tāpat var izvēlēties arī debesu zilas vai intensīvi zilas lēcas, lai piesaistītu uzmanību. Brūnas lēcas piešķirs zaļām acīm unikālu nokrāsu, bet smaragdzaļas vai piparmētru zaļas vēl vairāk izcels oriģinālo acu krāsu.
  • Brūnas acis — šo acu krāsu nav viegli mainīt, tādēļ lēcu krāsas pigmentam jābūt visai blīvam. Vērts izmēģināt violetas lēcas, kas liks Tavām acīm mirdzēt, tāpat skaistu nokrāsu piešķirs sūnu zaļas, pelēkas, tirkīzzilas vai dzeltenas kontaktlēcas. Spilgti zilas, zeltainas, rudzupuķu zilas krāsas ļoti skaisti izskatīsies tumši brūno acu īpašniekiem. Ja acis ir maigi brūnas, tās palīdzēs izcelt zilas, pasteļzaļas un medus krāsas kontaktlēcas.
  • Pelēkas acis — ļoti viegli maināma acu krāsa. Tām var pielāgot teju jebkādu toņu krāsainās kontaktlēcas, bet īpaši skaisti izskatīsies zilas, tirkīzzilas un zaļas lēcas.

Atceries, ka, neatkarīgi vai izmanto krāsainās lēcas ar vai bez redzes korekcijas funkcijas, tās ir atbilstoši un uzmanīgi jākopj. Gan lēcas, gan kopšanas piederumus vari iegādāties Manaslecas.lv!