Košas nedēļas “Rūķīšu dabas skolā”

Košas nedēļas “Rūķīšu dabas skolā”

Divas košas nedēļas “Rūķīšu dabas skolā” aizvadīja Dundagas puses bērni. Tas ir biedrības “Dundagas bērnu dienas centrs “Mājas”” organizētais pasākumu cikls, un brīvās vietas tajā aizpildījās nepilnu divu stundu laikā. Un ik dienu bērni atzina – šī ir vislabākā diena mūžā!

Pirmspēdējā “Rūķīšu dabas skolas” diena Dundagas bērnu dienas centra “Mājas” dalībniekus aizveda uz Talsiem. Tur māla pikas viņu rokās pārtapa par traukiem un bija iespēja ieskatīties tik plašajā augu valsts pasaulē. Pasākumu cikla galvenā tēma bija cilvēka un dabas mijiedarbība. “Piemēram, man daba asociējas ar mieru, jo koki, vējš, pie jūras… Tā visa ir daba. Un mani tas ļoti nomierina,” teic “Rūķīšu dabas skolas” dalībniece Grēta Lepere. 

Dalībnieki mācījās no māla taisīt traukus un katrs savu skrubīti. Vaicāju, vai tas ir veids kā daba palīdz cilvēkam. “Jā, jo tas nomierina cilvēkus. Varētu teikt, ka mēs šobrīd esam mierīgākie bērni Talsu novadā, ja esam tik daudz šo dabu izbaudījuši,” stāsta “Rūķīšu dabas skolas” dalībnieks Alberts Žanis Kristiņš.

Divu nedēļu garumā 16 bērni vecumā no 7 līdz 13 gadiem ieguva jaunas zināšanas un prasmes, piedaloties dažādās ekskursijās, pārgājienos un radošajās darbnīcās. “Ir tādi bērni, kas saka: “Šī diena bija labākā manā mūžā!” vai “Šī bija vislabākā diena tajā pasākumā!”. Viņi ir priecīgi un katru rītu atkal ir klāt,” dalās biedrības “Dundagas bērnu dienas centrs “Mājas”” vadītāja Diāna Siliņa.

Izņēmums nav arī šī diena – “Rūķīšu dabas skolas” audzēkņi atzīst, ka viesošanās Talsos bijusi visvislabākā. “Mēs šeit iemācījāmies daudz ko jaunu, un esmu ļoti priecīga, ka iemācījos kaut ko par skrubi. Tas ir vispār wow! Man patīk. Es varēšu savu SPA mājās taisīt!” pauž Grēta. 

Pasākumu cikla idejas autore ir pārliecināta, ka jaunas zināšanas, prasmes un iemaņas dos bērniem lielāku pašpārliecību par sevi, dzīvesprieku un vēlmi turpināt apgūt ko jaunu. Cilvēka un dabas mijiedarbību šajās dienās viņi iepazinuši no tik dažādiem aspektiem. “Cik viņiem aizķeras, jau grūti pateikt, bet katrā ziņā tas virziens… Ir jāpilina pa pilienam, lai viņi tiešām to sajustu un piedzīvotu,” bilst Diāna Siliņa. “Un šie bērni vispār ir no burvīgas vietas, kur pilsētas un visāda citāda ietekme ir mazāka, daba ir tīrāka un līdz ar to viņiem ir vēl lielāka jauda tajā visā. Mēs bieži vien esam tās vienkāršās lietas aizmirsuši. Mums viss ir pieejams, tikai mēs to neizmantojam un neatceramies,” teic augu meistarklases vadītāja Evita Šmithena. 

Brīvās vietas pasākumu ciklā aizpildījās nepilnu divu stundu laikā. Vēlme piedalīties ir kā kompliments Dundagas bērnu dienas centram “Mājas”, kurš, starp citu, septembrī atzīmēs jau savu 20.jubileju.

Foto autors Terēze Matisone.