Lai būtu dabai draudzīgāki, lapas sasmalcinās

Lai būtu dabai draudzīgāki, lapas sasmalcinās

Saskatot vairākus ieguvumus, Talsu pilsētas pārvalde nolēmusi šogad vairākās pilsētas vietās lapas sasmalcināt, pļaujot tās ar traktoru, un atstāt izklaidus, veidojot mēslojumu augsnei.

Saprotot, ka lapu savākšana un izvešana nav tas racionālākais veids, kā ar to tikt galā, pārvalde šogad nolēmusi pamēģināt jaunu veidu, kā tikt galā ar šo būtiskus resursus prasošo jautājumu.

«Lapu vākšanā un grābšanā jāiegulda liels darbs, laiks un degviela aizvešanai, ir arī tēriņi papildu atkritumu maisu iegādei, tāpat lapu nonākšana atkritumos ir neekoloģiska. Ņemot vērā citu pašvaldību pozitīvo pieredzi, kā ātri un veiksmīgi tikt galā ar kritušo lapu kārtu, šogad daudzviet pilsētā iecerēts veikt lapu sasmalcināšanu jeb pļaušanu ar traktoru. Tas būs kā pilotprojekts, un tad arī redzēsim rezultātus un varēsim izdarīt secinājumus, vai tas ir vienkāršākais risinājums, kā apsaimniekot koku lapas. Ne vienu reizi vien ir dzirdēts, ka lapu vākšana izjauc dabisko vielu apriti un atņem kokiem barības vielas, tāpēc ceru, ka ar šo jaunieviesto praksi nodrošināsim augsnei arī labu mēslojumu. Darbus plānots sākt Pionieru parkā 1. maija ielā, pēc tam paredzēts tos turpināt Vilkmuižas ezera un Talsu dendroloģiskā parka apkārtnē,» skaidro Talsu pilsētas pārvaldes vadītājs Lauris Tīģers.