Laidzē ar zemūdens nirēju palīdzību attīra piekrastes teritoriju

Laidzē ar zemūdens nirēju palīdzību attīra piekrastes teritoriju

10. maija rīts Laidzes ezera piekrastē iesākās citādāk, nekā ierasts, jo noritēja ezera pieguļošās teritorijas attīrīšana, izmantojot no Piņķiem atbraukušās organizācijas «Daivings.lv» zemūdens nirēju sniegtos ārpakalpojumus.

2020. un 2021. gadā Talsu novada pašvaldība Laidzes pagasta teritorijā īstenoja projektu «Laidzes ezera krastmalas labiekārtošana», labiekārtojot Laidzes ezera krastmalu, uzlabojot vides pieejamību un veicinot atpūtas iespēju dažādību visu vecumu iedzīvotājiem.

Labiekārtojuma darbos ietilpa bioloģisko attīrīšanas dīķu teritorijas sakārtošana, veicot gan veco attīrīšanas dīķu aizbēršanu, gan pārtīrīšanu, sūkņa stacijas nojaukšanu un apkārtnē esošo grāvju tīrīšanu.

Tika izbūvēts piebraucamais ceļš, autostāvvietas, kā arī uzstādītas velosipēdu novietnes, veikta koku vainagu kopšana, jaunu apstādījumu ierīkošana un izveidota atpūtas vieta ar ugunskura vietu, galdu ar soliem, atkritumu urnām, rotaļu laukumu ar trim dažāda veida šūpolēm.

Savukārt šogad, 10. maijā, Laidzes ezera piekrastes teritorijā zemūdens niršanas kluba «Daivings.lv» nirēji veica potenciālās peldvietas tīrīšanas darbus, kuros tika izcelti četri kubikmetri baļķu un citi atkritumi.

Kluba «Daivings.lv» dibinātājs Valters Preimanis min, ka ikdienā nirējiem vairāk nākas meklēt nozaudētās personīgās mantas, piemēram, mobilos telefonus, elektroskūterus, naudas makus, bet arī ezeru un dīķu attīrīšana nav sveša. / Foto: Elīza Paula Vegnere/

«Šis ir tikai sākums, lai mēs novērstu to, ka tomēr kāds neprātīgs, neskatoties uz to, ka šeit būs izvietota informatīva zīme, ka pagaidām atpūtas vieta nav paredzēta peldēšanai, tomēr neseko aicinājumam un izvēlas peldēt,» komentē Laidzes pagasta pārvaldes vadītāja Marika Grohjacka. «Mēs tīrām savu ezera krastu, lai pēc iespējas ātrāk šeit peldvieta būtu. Bet tam vajadzīgs gan finansējums, gan arī ļoti savdabīgs darbs, ko mēs kā pārvalde paši saviem spēkiem nevaram veikt.» Tāpēc arī tagad meklēts ārpakalpojums. «Pēc Laidzes pagasta iedzīvotāju nostāstiem, agrāk šeit bijusi makšķernieku laipa, arī laivu piestātne. Brīdī, kad tika izstrādātas abas kārtas Laidzes ezera krastmalas labiekārtošanas projektam, mēs it kā zinājām, bet nekad nevarējām iedomāties, ka tas materiāls, kas ir ezera teritorijā, ir, ne vien tik daudz, bet arī potenciāli bīstams.

No Laidzes ezera vienā pakalpojuma sniegšanas reizē izcelti četri kubikmetri potenciāli bīstamo un nevēlamo atkritumu.
/ Foto: Elīza Paula Vegnere/

Jau šajā gadā plānots projektēt trešo kārtu, lai papildinātu atpūtas zonu. Pārvaldes vadītāja pieļauj, ka jau tuvākajā desmitgadē atpūtas zona būs piemērota visām mērķa grupām ar dažādām interesēm, kā arī norāda, ka plānots katru gadu daļu budžeta līdzekļu ieguldīt ezermalas labiekārtošanā, lai gan Laidzes iedzīvotājiem, gan pagasta viesiem radītu vēlmi izbaudīt piekrastes sniegtās iespējas arvien biežāk.

JAUNUMS

Tagad pieejama arī
“Talsu Vēstis” e-avīze.
Abonē un lasi savā telefonā, datorā vai planšetē no jebkuras vietas pasaulē.