Laidzē nolemj par vētrā cietušā jumta maiņas pakalpojuma veicēju

Laidzē nolemj par vētrā cietušā jumta maiņas pakalpojuma veicēju

7. augusta postošā vētra, kura bez sekām nav atstājusi arī iedzīvotāju mājas, postījumus nodarījusi arī Laidzē, krusas graudiem izpostot «Saulgriežu» daudzstāvu nama jumtu. 14. augustā nama iedzīvotāji sapulcē Laidzes brīvā laika pavadīšanas centra izstāžu zālē kopā ar SIA «Talsu namsaimnieks» pārstāvjiem sprieda par jumta maiņu, vienojoties arī par uzņēmumu, kurš šo darbu veiks.

Sapulcē bija ieradusies SIA «Talsu namsaimnieks» namu pārvaldniece Kristīne Augustova un Gunda Cīrule, šī uzņēmuma Dzīvojamā fonda nodaļas vadītāja, tāpat arī pašvaldības pārstāvis, jo «Saulgriežos» ir arī pieci pašvaldības dzīvokļi.

Iesaka paredzēt rezerves finanses

Viena no sapulces dalībniecēm, kuras mājoklis cietis bojātā nama jumta rezultātā, pēc savas profesionālās pieredzes rekomendē paredzēt arī rezerves finanses šiem plānotajiem jumta maiņas darbiem, jo precīzi iztāmēt izmaksas jau iepriekš nevarot.

«Pirms slēdzam līgumu ar būvuzņēmumu, par kuru nobalsosim, iesaku paredzēt lielākus līdzekļus, lai nav nekādu neparedzamu misēkļu, kas kavētu darbu izdarīt līdz galam, jo tas jādara steidzami,» pauž iedzīvotāja. Sapulcē tika pārrunātas un uzskaitītas dažādu būvuzņēmumu piedāvātās jumta maiņas izmaksas. Lētākais pieejamais variants būtu 40 929, 92 eiro apmērā, aizejot arī līdz cita uzņēmuma piedāvājumam ar izmaksām, kuras pārsniedz 49 500 eiro.

Ar jumta remontu nevar vilcināties

Tāpat nama iedzīvotāji apzinās, ka svarīgs šajā ziņā ir nosacījums, ka būvuzņēmums savus darbus var uzsāk nekavējoties pēc līguma noslēgšanas, lai dzīvokļiem netiktu nodarīti lielāki bojājumi turpmāko nokrišņu rezultātā. «Saulgriežu» nama iedzīvotāji vienprātīgi un operatīvi vienojās par būvuzņēmuma «Stats» pakalpojumu izmantošanu, jo, pārrunājot atsauksmes, šī uzņēmuma piedāvājums apmierināja visus sapulces dalībniekus.

SIA «Talsu namsaimnieks» pārstāvniecība informē, ka jumta maiņas izmaksas tiks piestādītas vienreizēji pie rēķina. Pēc izvēlētā būvuzņēmuma tāmes tie būtu apmēram 26 eiro par dzīvojamās platības kvadrātmetru. Tāpat tiek paskaidrots, ka SIA «Talsu namsaimnieks» nav kredītiestāde un nevar aizdot naudu ar iespēju to apmaksāt pa mēnešiem. Apsaimniekošanas uzņēmums ieguldīs savus līdzekļus un piestādīs vienu rēķinu. Ikmēneša klientu rēķinā rādīsies neapmaksātā summa katram individuāli.

Tika noskaidrots, ka «Saulgriežu» daudzdzīvokļu namam nav apsaimniekošanas naudas uzkrājuma, jo mainīti ūdens stāvvadi un guļvadi.

Visiem kopēja sāpe

«Vētras postījumos plānots arī valsts atbalsts, kas jau konceptuāli nolemts, ir tikai jautājums par dokumentāciju. Jāsaprot, ka māja visiem ir kopēja, un, ja virs viena dzīvokļa ir jumta problēmas, tad tas ir jārisina visiem kopēji. Ja trešajam stāvam vairāk interesē jumts, tad pirmajam stāvam interesē pamati un pagrabs, taču otram stāvam citreiz neinteresē nekas. Bet jāapzinās, ka tā ir kopēja sāpe. Tie dzīvokļi, kas applūst, var prasīt arī apsekošanas aktus, ja dzīvoklis ir apdrošināts,» paskaidro apsaimniekošanas uzņēmuma pārstāves.  Iedzīvotāji sapulcē arī apsprieda jautājumu par iespējamo visa nama kopējo apdrošināšanu un siltināšanu, taču siltināšanas jautājumā tad nāktos pagarināt jaunuzliktā jumta spāres, kas atkal radītu izdevumus. Kā ziņots sapulcē, Laidzē līdzīgas problēmas pēc vētras postījumiem ir septiņām mājām.

#SIF_MAF2023