Pakalni rīb līdz pat novada robežām

Pakalni rīb līdz pat novada robežām

Nedēļas nogalē Talsu pusē bija pamatīga svelme, taču ir vairāki desmiti drosmīgo, ka šādā dienā bija gatavi vilkt motociklistu tērpus un doties kopīgās sportiskās aktivitātēs. Lai gan asfaltēto sacensību laukumu varēja salīdzināt ar cepešpannu, “Pakalni rīb” dalībnieki no visas Latvijas to vērtē kā vienu no interesantākajiem.

Moto pasākums «Pakalni rīb» patiešām sākās deviņos pakalnos, taču tālāk aizveda uz Spāri. Arī tur viņu rībošā ierašanās dzirdama jau pa gabalu. Ieradušies ap septiņdesmit braucēju no dažādām Latvijas vietām, dažādiem klubiem un arī brīvie braucēji – lai labi pavadītu laiku. “Mēs pavadām laiku tā, kā pēc mūsu sejām jau var redzēt – ļoti labi,” stāsta motokluba “Cerberus RC” dalībnieks Aivo Strupka.

Lēnāk brauksi, tālāk tiksi, bija pirmā sportiskā uzdevuma atslēga. “Lēnajā dragreisā” distance jāmēro pēc iespējas lēnāk, nepieliekot kāju pie zemes. Izdodas retajam. Aivo bija viens no aktīvākajiem dalībniekiem, kurš disciplīnās startēja vairākkārt un aizvietoja tos braucējus, kuri ēnā centās veldzēties no pamatīgā karstuma. “Ir tāda paruna, ka trīs lietas – labas lietas. Trešajā reizē sanāca, ceturtajā atkal nesanāca,” teic Aivo Strupka.

Vēl mazāk dalībniekiem pa spēkam cīņa ar “Viltīgo cīsiņu”, kurā cīsiņš jāmēģina nokost aizmugurē sēdošajam. “Ja nav piešāvies pie braucēja, tad aizmugurē braucējam ir grūti to izdarīt,” stāsta viena no sacensību organizatorēm Inga Rozenberga.

Aktivitāte bija paredzēta dāmām, taču beigu beigās veiksmi nolēma pamēģināt arī puiši. Kristians un Kristaps bija vieni no retajiem, kam tiešām izdevās. “Mēs domājam, ka mēs tīri uz pieredzi paņēmām viņus visus. Viņiem bija bail no tā cīsiņa, mums nebija. Mēs jau gatavojāmies diezgan ilgi šim. Tīri uz pieredzi mēs paņēmām šo,” smej pasākuma dalībnieki Kristians Bērziņš un Kristaps Loboda.

Puiši atzīst, ka “Pakalni rīb” pasākumā viņiem patīk, ka aktivitātes ir asprātīgas, tās var izpildīt ar humoru un nav jācenšas fiziski un jākoncentrējas mentāli. ““Pakalni rīb” tiek gaidīti gadu, organizēti no trīs līdz četriem mēnešiem, lai būtu šīs 24 stundas, precīzāk, 15 – 16 stundas, ko mēs pavadīsim te. Tad ir pietiekoši ilgs laiks, lai izdomātu kaut ko. Un tās idejas rodas tā, ka tu redzi materiālus, lietas, kas tev ir pielietojams, ko vari izmantot. Un tad tu domā, ko no tām lietām uztaisīt tādu, kas būtu ekskluzīvi jauns,” stāsta pasākuma organizators Oskars Pīlāgs.

Tā pirmo reizi dalībnieki startēja disciplīnā ar nosaukumu “Platkājis”. Šogad gan mazāk dalībnieku nekā pērn vai aizpērn, motociklu notikumiem pilna nedēļas nogale. Daļa devušies uz pasākumu Lietuvā vai svin Ogres motokluba dzimšanas dienu. “Šogad bija cilvēki, kas atbrauca pie mums, un pēc tam skrien uz dzimšanas dienu. Pieļauju, ka būs arī otrādi – kas ir tur, un pēc tam atbrauc pie mums. Jo kārtīgs motociklists vienmēr atradīs laiku, kur aizskriet, kaut ko apskatīt,” teic Oskars Pīlāgs.

Nākamgad pasākums svinēs jau savu piecgadi. Tikmēr šobrīd Talsu novadā sanāk īsts motociklu vasaras noslēgums – sestdien tepat Spārē pulcēsies retro motocikli, bet nākamnedēļ braucienā gar jūras piekrasti dosies klubs “Vanemana RC”.

Materiāls tapis ar Mediju atbalsta fonda finansējumu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par saturu atbild SIA “TV9 Pakalni”.