Līdz ar skolēniem šodien Talsu 2.vidusskolā ierodas arī vecvecāki

Līdz ar skolēniem šodien Talsu 2.vidusskolā ierodas arī vecvecāki

Turcija pirms pāris gadiem 8.februāri pasludināja par Starptautisko Vectētiņu un vecmāmiņu dienu, un tāda šī diena ir arī Talsu 2.vidusskolā. Pirmā vecvecāku dienā skolā izpelnījusies lielu atsaucību, un pedagogi novērojuši, ka vissvarīgāk tas tieši pašiem bērniem un jauniešiem – parādīt savām mīļajām omītēm un opīšiem, kāda ir šodienas skola un kas tajā notiek.

Ielūgumu apciemot skolu apstiprināja tieši 99 vecvecāki, taču daļa ierodas tāpat vien, kas nozīmē, ka viņu vēl vairāk. Katru ar rokasspiedienu sagaida direktors. Pirmklasniekiem šonedēļ brīvlaiks, tāpēc viņi paši pie rokas atved savus opīšus un omītes. “Ir redzētas sejas, dažs vecvecāks nāk bikls, dažs priecīgs, ka ir iespēja atnākt un būt klātesošam lielās skolas mācību procesā. Pirmkārt, jau viņus gaida mazbērni, un tas ir vissvarīgākais. Vecvecāku loma ģimenē ir ļoti liela – mēs to katrs zinām,” stāsta Talsu 2.vidusskolas direktors Oļegs Solovjovs.

Vecvecākiem iespēja ieskatīties skolas ikdienā, datorikas, ķīmijas, dizaina un tehnoloģijas kabinetos, sporta stundā un citās telpās un gaiteņos, kur ikdienā gudrāki top viņu mazbērni. “Šī nav viņu laika skola, un es domāju, ka viņus interesē, ko mēs un viņu mazbērns patiesībā dara,” teic dizaina un tehnoloģiju skolotāja Zane Ziemele.

Šodien vecvecākiem pašiem iespēja uzzināt par drošību internetā un arī līdzdarboties – skolai pazudusi kaste ar visām Valentīndienas dekorācijām, tāpēc ciemiņi palīdz jaunu siržu gatavošanā. “Top mums lielas, telpiskas papīra sirdis, un vēl opīši mums palīdz ar putuplastu izgriezt arī tādas telpiskas sirdis. Bija ļoti sirsnīgi! Un tas jau ir jauki, ka viņi iesaistās tajā procesā, un viņi jau ir noderīgi,” tā Zane Ziemele.

Galvenokārt ieradušies mazāko klašu audzēkņu vecvecāki, taču ir arī tādi, kuriem jau lielāki mazbērni. Šeit mācās skolēni no dažādām Talsu novada vietām, un viņu vecvecāki mērojuši ceļu ne tikai no novada, bet arī tuvākām un tālākām Latvijas pilsētām. “Mums jau ir tie mazbērni jāatbalsta. Es saviem bērniem gāju visur skolā līdzi, uz sapulcēm – mazbērniem tas pats jādara. Mums divi mazbērni iet, vēl piektajā klasē arī, bet viņam tagad ir fizkultūra, nevaram satikt,” pastāsta vecvecāki Ilze un Juris Grahoļski. “Es esmu ļoti priecīga, ka mana omīte un opītis varēja šodien atnākt. Jo mēs varam kopā pavadīt laiku,” saka Talsu 2.vidusskolas skolniece Sabīne Bērziņa. “Man tas likās ļoti jauki, ka tāds pasākums ir izdomāts – ir skaisti. Es te jūtos gaidīta šodien,” dalās vecmāmiņa Ruta Tauverka-Štauere.

Lai gan paši šodienas ciemiņi mācījušies citās skolās, šis pasākums viņiem nostalģiski ļāvis atcerēties savus skolas laikus. “Redzot, kāda skola ir šodien – gribētos atmiņas. Kaut kā citādāk atkal būtu. Es jau mācītos labāk droši vien. Te ir labi, ka viss ir datorizēts. Kas mūsu laikos bija?!” tā Ilze un Juris Grahoļski, vecvecāki. “Šodien skatījāmies datorklasi. Manā laikā datorus nemācīja skolā. Un es domāju, ka ir sarežģītāk mācīties bērniem. Ir vairāk jāmācās,” teic vecmāmiņa Ruta Tauverka-Štauere.

Talsu 2.vidusskola uzskata, ka ģimene ir vērtība, un nereti tieši vecvecāks mazbērnam būs cilvēks nr.1. Starpbrīžos skolēni ciemiņus iepriecināja ar muzikāliem pārsteigumiem, un sola aicinājumu ciemos izvērst par ikgadēju tradīciju.