«Luula» saņem uzvarētāja titulu prestižajā Vācijas dizaina balvu konkursā

«Luula» saņem uzvarētāja titulu prestižajā Vācijas dizaina balvu konkursā

SIA «Luula» bērnu galda un krēsla komplekts «Luula», kura dizainere ir talsiniece Inga Sokolova, ir ieguvis uzvaru ievērojamajā «Vācijas Dizaina balva 2024» konkursā bērnu produktu dizaina kategorijā. Tā ir viena no globāli atzītākajām un prestižākajām dizaina balvām visā pasaulē.

Kalvis un Inga Sokolovi, kuri roku rokā darbojas ģimenes uzņēmumā «Luula», pauž, ka gods saņemt dizaina balvu arhitektūras un dizaina jomā nav tikai atzinība par sasniegumiem, jo tas tiešā veidā ietekmē arī viņu uzņēmuma komerciālos panākumus.

Prestižo Vācijas Dizaina balvu piešķir

Vācijas Dizaina padome, kura ir viens no vadošajiem dizaina centriem pasaulē ar 60 gadu tradīcijām, ko veido starptautiski atzīta žūrija. Šī balva tiek piešķirta tikai par īpašiem novatoriskajiem centieniem dizaina jomā visā pasaulē. Parasti uz to pretendē tūkstošiem pieteikumu no dažādām valstīm un organizācijām, kuras vēlas cīnīties par šo atzinību, tāpēc nenoliedzami konkurence ir liela. Tie, kuri izcīna šo balvu, apsteidzot augstas klases konkurentus, veiksmīgi pierāda, ka ir vieni no labākajiem.

Sokolovu pāris pastāsta, ka pavasarī bērnu mēbeļu dizaina brends «Luula» saņēmis īpašu uzaicinājumu piedalīties šī gada «German Design Award» (GDA) jeb «Vācijas Dizaina balvas» konkursā, sakot, ka uzaicinājumu akceptējuši pēc konsultācijām ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru, kura uzņēmumam līdz šim sniegusi ievērojamu atbalstu. «Speciālisti mums ieteica šo iespēju izmantot. Kā vēlāk noskaidrojām, šai balvai ir atļauts pieteikties tikai nacionālās Dizaina balvas ieguvējiem, kas mēs nebijām. Izņēmums ir tikai tāda situācija, ja paši GDA organizatori izvēlas produktu un nosūta personisku uzaicinājumu dizaineram piedalīties šajā konkursā. Tā bija mūsu gadījumā, tādēļ uzaicinājuma saņemšana un nominācija šai balvai jau vien mūsu uzņēmumam ir īpašs gods un lepnums,» atzīst talsinieki.

Viņi 10. oktobrī pārsteigti ar paziņojumu un sveicienu konkursa žūrijas vārdā par to, ka multisensorais mākslas un rotaļu galda un krēslu komplekts «Luula» bērnu produktu dizaina kategorijā ir ieguvis uzvarētāja balvu.

Žūrija par godalgoto produktu

paudusi, ka «Luula» ir izstrādājusi īpašu darbošanās platformu bērniem, kas, pateicoties tās izsmalcinātajam dizainam, veicina multisensoru mācīšanos. Tā ir interesanta dizaina koncepcija, kas ne tikai pārsteidz ar savu augsto funkcionalitātes līmeni, bet arī ar vienmēr aktuāla dizaina valodu.

«Vācijas Dizaina balvas 2024» žūrija atzinusi, ka bērnu galda un krēsla komplekts «Luula» ir interesanta dizaina koncepcija, kas ne tikai pārsteidz ar savu augsto funkcionalitātes līmeni, bet arī ar vienmēr aktuālā dizaina valodu. /Publicitātes foto/

Jāpiebilst, ka «Luula» bērnu mēbeļu oriģinālais dizains ir balstīts uz Montesori pedagoģijas pamatprincipiem multisensorās mācīšanās jomā. Ir viegli pieejami priekšmeti ērtā vietā, kas ir piemēroti bērna fizioloģiskajām vajadzībām un ļauj pašam patstāvīgi plānot aktivitātes. Ir vieta papīra rullim, tāfelei un arī caurspīdīgai akrila tāfelei, smilšu vai grāmatu glabātuvei, ūdens bļodas turētājam un nišas zīmuļiem vai sīkām detaļām, kas sniedz iespēju rotaļāties un mācīties bērniem no 2 līdz 10 gadu vecumam. Iepriekš Sokolovu ģimenes zīmola «Luula» galda un krēsla komplekts kļuvis par vienu no četriem Vācijas bērnu produktu inovācijas balvas «Kind + Jugend 2022» nominantiem bērnu mēbeļu kategorijā.

«Jā, varam lepoties arī ar īpašu uzmanību no «Brittish Vogue» puses, kas mūs uzrunāja un vairākkārt publicējis «Luulas» produktus. Ar īpašas dizaineru komisijas atzinumu apstiprināta arī «Luula» produktu dalība pasaulē ievērojamā Parīzes izstāžu un dizaina vietnē «Maison&Objet», kur tie ar šo gadu pieejami visas pasaules premium klases bērnu produktu cienītājiem.

Kalvis un Inga Sokolovi min, ka iegūtās balvas pasniegšanas ceremonija paredzēta 26. janvārī Frankfurtē. «Mēs gaidām ar nepacietību iespēju saņemt šo atzinību un aicinām mūsu produktu cienītājus svinēt šo uzvaru kopā ar mums,» priekā dalās balvas ieguvēji.

#SIF_MAF2023