Matu veidošana – kā to darīt pēc iespējas saudzīgāk

Matu ieveidošana ir sieviešu ikdienas neatņemama sastāvdaļa. Vairums dāmu pēc matu mazgāšanas žāvēšanai un veidošanai izmanto ne tikai fēnu, bet arī citas ierīces. Tie ir dāmu iemīļotie matu taisnotāji, lokšķēres, gofrētāji, elektriskās matu sukas un citas ierīces, ar kuru palīdzību var iegūt vēlamo matu sakārtojumu. Lieliski, ka ir pieejams tik plašs palīgrīku klāsts, bet tāpat ir labi zināms, ka karstuma ietekmē cieš matu veselība. Tāpēc ir aktuāls jautājums, kā veidot matus tā, lai pēc iespējas mazāk tos traumētu un joprojām priecātos par skaistu frizūru?

Jālieto produkti aizsardzībai pret karstumu

Protams, ka labākais veids, kā izvairīties no matu veidošanas ierīču radītās ietekmes, ir neizmantot šīs ierīces. Bet būsim reāli – reti kura sieviete ir gatava uz šādu upuri. Un mūsdienu skaistumkopšanas produktu iespējas ir tik plašas, ka nav nepieciešams pilnībā atteikties no fēna, matu taisnotāja un citām līdzīgām ierīcēm. Pietiks, ja matu kopšanas produktu klāstā tiks ieviests līdzeklis matu aizsardzībai pret karstumu. Tas jāizmanto vienmēr, kad mati tiek žāvēti un veidoti ar karstajām ierīcēm. Šādi speciālie līdzekļi spēj aizsargāt matus pat pret 220 grādu lielu karstumu, kā arī aizsargā matu slāņus un labvēlīgi ietekmē tos ar dažādām kopjošām sastāvdaļām, piemēram, vitamīniem, aminoskābēm, keratīnu vai citām.

Jāinvestē labās matu veidošanas ierīcēs

Ja matu veidošana ar fēnu un citām ierīcēm nepieciešama bieži, tad noteikti ir vērts investēt līdzekļus profesionālos un augstas kvalitātes piederumos. Tie radīti tā, lai sniegtu maksimāli labu efektu, pēc iespējas samazinot bojājumu risku matiem. Profesionāli matu taisnotāji, lokšķēres un citi piederumi arī kalpos daudz ilgāk un būs parocīgāki ikdienas lietošanā. Tie radīti frizieru vajadzībām, tāpēc iztur intensīvu slodzi. Piemēram, matu taisnotājs ar titāna plāksnēm ir īpaši izturīgs pret skrāpējumiem, ātri uzsilst un arī novērš statisko elektrību. Vadošie ražotāji nemitīgi attīsta matu ierīces un domā, kā uzlabot to sniegumu. Protams, šādas ierīces maksā dārgāk, bet parēķinot ar to lietošanas biežumu un garo darbmūžu, tas ir tā vērts. Ja vēl zināms, ka mati tiek mazāk bojāti, tad tā jau ir loģiska izvēle.

Profesionālas elektroierīces matiem var iegādāties interneta veikalā salonline.lv.

Jāizmanto zemāks temperatūras režīms

Viena no bieži pieļautām kļūdām, kas dārgi maksā matu veselībai un izskatam, ir pavirša attieksme pret to, kāds temperatūras režīms veidošanas ierīcē ieslēgts. Nereti tiek uzgriezts pats lielākais karstums, jo šķiet, ka tikai tas spēs sniegt vēlamo rezultātu. Bet, jo karstāks gaiss vai ierīces virsma, jo vairāk mats tiek ietekmēts. Jāatceras, ka pietiekami labi var matus ieveidot arī tad, ja ierīcēs iestatīts nedaudz zemāks karstuma režīms. Ja uz matu taisnotāja var uzlikt 230 grādus, tas ne vienmēr ir nepieciešams. Ieteicams arī samazināt ierīču lietošanas intensitāti vai izmēģināt kādu alternatīvu risinājumu, kas neietver matu apstrādi ar karstumu. Varbūt dāmām ir laiks iemīlēt un lepoties ar saviem dabīgi lokainajiem matiem, nevis katru rītu tos apstrādāt ar taisnotāju? Varbūt taisno matu īpašniecēm ne katru dienu vajag taisīt apjomīgas lokas, bet izbaudīt dabas doto? 

Jālutina mati ar atjaunojošu kosmētiku

Ja mati ik dienu tiek pakļauti karstuma ietekmei, kas veicina to bojāšanos, nevajadzētu cerēt, ka to kopšanai pietiks ar šampūnu un kondicionieri. Jā, šie produkti attīrīs matus, bet nespēs uzlabot matu stāvokli un mazināt karstuma radītos bojājumus. Tam talkā jāņem specializēti matu kopšanas līdzekļi ar dziļāku un intensīvāku iedarbību – matu maskas, serumi, matu eļļas, spreji un citi produkti. Maskas matiem nodrošina dziļu un bagātīgu kopšanu un atjaunošanu, nogludinot ne tikai to virsmu, bet arī iekļūstot dziļākajos slāņos. Bet serumi matiem, kas ir īpaši koncentrēti, spēj atjaunot saites matu struktūrā, mitruma līdzsvaru, novērst matu trauslumu un galu šķelšanos. Arī matu eļļas un citi produkti darbojas ar līdzīgu ietekmi.