Mērsragā par jauna konkursa patronesi kļūst dziedātāja Margarita Vilcāne

Mērsragā par jauna konkursa patronesi kļūst dziedātāja Margarita Vilcāne

Drosmīgi jaunu vokālās mūzikas konkursu nolēmis radīt Mērsraga pagasts Talsu novadā, interesi par vēl nezināmo konkursu izrādīja ap 20 dažāda vecuma dziedātāju – puse no viņiem nokļuva finālā. Konkursa nosaukumu “Jūra, jūra vien” veido vārdi no populārās dziesmas “Baltā saule”, tāpēc mērsradznieki par konkursa patronesi uzrunājuši kļūt dziesmas leģendāro izpildītāju Margaritu Vilcāni.

Mērsraga brīvdabas estrādē satikušies desmit pirmā vokālās mūzikas konkursa “Jūra, jūra vien” finālisti. Konkurss ir pašu mērsradznieku izlolota ideja, lai atklātu dziedošus talantus visos vecuma posmos. Un būtisks nosacījums ir konkursā izpildīt tieši dziesmas, kas saistītas ar jūru. “Mēs popularizējam jūru, gribam popularizēt Mērsragu. Un varbūt šogad mazliet nobijāmies, bet konkursanti iedrošināja, ka nākamgad, iespējams, nolikumā ieliksim arī to, ka vērtējam tieši oriģinālkompozīcijas, kuras arī šodien izskanēja. Un dalībnieki mūs iedrošināja, ka, jā, arī to mēs varam vērtēt un mudināt cilvēkus rakstīt mūziku tieši par jūru,” saka biedrības “Piestātne” valdes locekle Aija Kaļiņičenko.

Jau vairākus gadus Ziemeļkurzemes piekrastē dzīvo dziedātāja Margarita Vilcāne, tāpēc tieši viņa uzrunāta kļūt par konkursa patronesi, un šis viņai ir pirmais pasākums šādā godā.

Uzvarētājs tika noskaidrots katrā vecuma kategorijā, taču galvenās balvas ieguvēju noteica skatītāju balsojums. Konkursa patronese ir priecīga, ka skatītāji visaugstāk novērtējuši tieši viņas pašas favorītu – Dāvidu Kristu Balodi –, kurš izpildīja dziesmu ukraiņu valodā. Vilcāne: “Viņš dzied kā profesionāls dziedātājs. Tas ir viens, bet otrs, kas ir pats galvenais jebkuram izpildītājam – viņš saprot, par ko un kam viņš dzied.”

Grand Prix ieguvējs Dāvids Krists Balodis: “Tas pavisam noteikti silda sirdi. Margarita Vilcāne mums Latvijas kultūrā spēlē ļoti lielu lomu ar Raimonda Paula mūziku, tomēr arī viņas atzinība, ņemot vērā, cik viņa ir kvalitatīva dziedātāja, arī man ir ļoti nozīmīga.”

Pirmajā konkursā piedalījās ne tikai mērsradznieki, bet arī viesi, un tieši viņi balvas, kas radītas Mērsraga bākas formā, aizveda tālāk – uz Lībagiem, Roju un Garkalni. Tikmēr patronese ir pārliecināta, ka vokālās mūzikas konkursa pirmais gads ir ļoti cerīgs, un tam noteikti sekos labs turpinājums.

Materiāls tapis ar Mediju atbalsta fonda finansējumu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par saturu atbild SIA “TV9 Pakalni”.