Mūsu puses hokejista Balinska pārstāvētā komanda izcīna NHL Stenlija kausu

Mūsu puses hokejista Balinska pārstāvētā komanda izcīna NHL Stenlija kausu

Nacionālajā hokeja līgā (NHL) aizvadīta izšķirošā Stenlija kausa izcīņas spēle. Uvja Jāņa Balinska pārstāvētā Floridas “Panthers” finālsērijas septītajā spēlē uzvarēja Edmontonas “Oilers” ar 2:1 un izcīnīja pirmo titulu komandas pastāvēšanā. 

Nevienam Kanādas klubam NHL nav izdevies uzvarēt kopš 1993. gada, kad Stenlija kausu izcīnīja Monreālas “Canadiens”.

Finālā “Panthers” nenoturēja trīs uzvaru pārsvaru, tomēr ar panākumu septītajā spēlē panāca sērijā rezultātu 4:3 un pirmo reizi kluba vēsturē ieguva Stenlija kausu.

27 gadus vecais Uvis Balinskis, kurš aizvada pirmo sezonu Ziemeļamerikā, Floridas “Panthers” rindās laukumā devās regulārās sezonas 26 mačos, bet izslēgšanas turnīrā viņš laukumā netika.

Pēc formāliem nosacījumiem, Balinska vārds uz Stenlija kausa neparādīsies, jo tam būtu nepieciešams aizvadīt vismaz pusi regulārās sezonas spēļu jeb 41 maču, vai vismaz uz mirkli doties laukumā vienā spēlē Stenlija kausa izcīņā. Tomēr uzvarētāju klubam ir tiesības uz kausa iegravēt 52 personu vārdus, ieskaitot trenerus, kluba īpašniekus un personālu. Čempioniem ir tiesības lūgt, lai uz kausa parādītos arī kādas oficiālajiem kritērijiem neatbilstošas personas vārds.

Piemēram, tā pērn bija ar Latvijas uzbrucēju Teodoru Bļugeru (Vegasas “Golden Knights”), kurš arī neizpildīja kritērijus, taču komandai plūcot uzvaras laurus, viņa vārds uz kausa tika iegravēts.

Intervijā LTV jūnija sākumā, “Panthers” satura un animācijas grafiku menedžeris, arī latvietis – Mārcis Krasovskis -, bija pārliecinošs: “Tie puiši, kas ir latvieši NHL, viņi ir mūsu varoņi, ar ko jālepojas katru dienu”. “Tāpat Uvis (Balinskis) ir malacis – viņš sevi pierādīja Floridas “panterām” pirmajā gadā, viņam ir līguma pagarinājums, un Florida noteikti ar viņu rēķināsies nākamajās sezonās.”

Maijā Uvis Balinskis sarunā “Talsu Vēstīm” norādīja, ka pēdējos gados smagi strādājis, lai kļūtu labāks. “Smagais darbs un neatlaidība ir tie, kas palīdz nokļūt līdz šādam līmenim,” teica Balinskis. 

Atgādināsim, ka hokejists lielu daļu bērnības pavadījis Valdemārpilī un Uvja Balinska radi ir viņa vislielākie atbalstītāji.