NEO stacionārie datori spēlēm

Datorspēles pēdējo gadu laikā ir piedzīvojušas pārsteidzošu attīstību. Mūsdienās tās priecē ne vien ar izcilu grafiku, bet arī ar pārdomātu un aizraujošu sižetu. Lai gūtu labāko spēļu pieredzi, visbiežāk izvēle krīt par labu tieši stacionārajiem datoriem, jo tie ir jaudīgāki un veiktspējīgāki par vairumu portatīvo datoru. Tomēr, ja attiecībā pret datorspēlēm ir lielas gaidas, nepietiek vien izvēlēties pirmo ceļā sastapto stacionāro datoru.

Spēļu stacionāro datoru galvenais elements – videokarte

Datora videokarte (GPU) ir viena no pieprasītākajām datoru sastāvdaļām – bez tās nav iespējams palaist nevienu spēli. Tā ir atbildīga par to, cik raiti iespējams spēlēt datorspēles un kādā izšķirtspējā būs attēls.

Šobrīd jaudīgākās videokartes piedāvā divi ražotāji:

  • nVidia
  • AMD

Svarīgi zināt, ka lielu lomu spēlē tas, vai videokarte ir ārējs grafiskais risinājums, vai arī jau mātes platē integrēts čips. Lielākoties datorspēļu nolūkā videokarte tiek izvēlēta kā atsevišķs risinājums, tomēr mūsdienās jau arī daudzas mātes platē integrētas videokartes spēs lieliski tikt galā ar populārākajām datorspēlēm.

Piemēram, Capital® NEO™ X Axe  dators spēlēm, kas paredzēts mūsdienu spēlēm ar augstiem vai augstākajiem grafiskajiem iestatījumiem FHD  izšķirtspējā ar 60+ kadriem sekundē, ir aprīkots ar AMD Radeon RX 550. Videokarte apvienojumā ar Intel Pentium Gold G6400 procesoru ar diviem kodoliem (četriem virtuāliem kodoliem) un 8GB operatīvo atmiņu nodrošinās lielisku, sabalansētu veiktspēju mūsdienu un nākotnes spēlēs.

CS:GO, Dota 2, Fortnite, GTA V, PUBG, Rocket League, Apex Legends, ROBLOX, Minecraft, World of Warcraft, World of Tanks – tās ir tikai dažas no spēlēm, ar kurām šis dators lieliski spēs tikt galā ar augstiem iestatījumiem.

Tomēr arī Capital® NEO™ X Baneling dators spēlēm ar integrēto AMD Radeon RX Vega 6 videokarti ir paredzēts ne vien klasisko spēļu spēlēšanai ar augstiem uzstādījumiem FullHD 1920×1080 izšķirtspējā, bet gan arī nodrošinā jaunāko e-sporta spēļu spēlēšanas iespējas.

Izvēloties stacionāro datoru spēlēm, pievērs uzmanību procesoram

Ļoti bieži, izvēloties stacionāro datoru spēlēm, tiek pievērsta milzīga uzmanība videokartei, taču aizmirsts par procesoru. Vērts zināt, ka, izvēloties vāju procesoru, pat dārgākā un jaudīgākā videokarte, visticamāk, nesniegs gaidītos rezultātus.

Ir svarīgi izvēlēties tādu stacionāro datoru spēlēm, kurā videokarte un procesors pēc savas veiktspējas ir salīdzinoši pietuvināti.

Lai gan mēdz teikt, ka populārākajām spēlēm būs pietiekoši pat ar divkodolu procesoru, pašlaik lielāku atzinību gūst mūsdienīgāka un jaudīgāka tehnoloģija jeb četrkodolu procesori, neatkarīgi no ražotāja (Intel vai AMD).

Tā, piemēram, gan Capital® NEO™ X Archer dators spēlēm, gan Capital® NEO™ X Squadron ir aprīkoti ar četrkodolu procesoru. Capital® NEO™ X Archer darbina Ryzen 3200G, savukārt Capital® NEO™ X Squadron strādā ar Intel i3-10100F procesoru, kuram ir četri kodoli un astoņi virtuālie kodoli. Papildus tam, abi spēļu datori ir aprīkoti ar 500GB NVMe SSD disku, kas strādā krietni ātrāk un labāk par nu jau pamazām vēsturē ejošajiem cietajiem diskiem.

Capital® NEO™ X Archer dators ir ideāli piemērots, lai nākotnē, papildus esošajai integrētajai videokartei, būtu iespēja pievienot kādu no jaunākajām gaidītākajām grafiskajām kartēm, papildu operatīvo atmiņu, SSD vai HDD. Turpretim Capital® NEO™ X Squadron ir jau attīstītāks spēļu dators – tā komplektācijā ietilpst jaudīgā NVidia GTX 1050Ti ar 4GB atmiņu.

Efektīva stacionārā datora dzesēšana – obligāts nosacījums labākajai datorspēļu pieredzei

Lieliskai spēļu pieredzei obligāts nosacījums ir laba, aktīva dzesēšana, lai datora komponentes slodzes laikā nepārkarstu. Būtiski, lai ventilatori atrastos ne vien spēļu datora korpusa iekšienē, bet gan arī pie procesora un videokartēm. Pretējā gadījumā nepietiekama dzesēšana un komponenšu pārkašana var radīt negaidītu datora izslēgšanos.

Kā lielisks piemērs kalpo Capital® NEO™ X Elite dators spēlēm, kurā ir padomāts par efektīvu dzesēšanas sistēmu. Divu torņu procesora dzesē Arctic Freezer 34 eSports DUO Grey/Black, 200-2100 rpm ar diviem jaudīgiem, spiediena optimizētiem BioniX P ventilatoriem un tā atjaunināto, ar termopārklājumu noklāto radiatoru, nodrošina nevainojamu termoregulāciju un vienmēr gludu spēles gaidu. Papildus tam, par dzesēšanu rūpējas arī 3 korpusa ventilatori, kas vienlaikus priecē ar harmonisko krāsu gammu.

Spēļu stacionārā datora barošanas avots ir svarīgs elements

Lai spēļu dators darbotos uz visiem simts, būtiski ņemt vērā gan visa stacionārā datora energopatēriņu, gan atsevišķu komponenšu energopatēriņu. Lieliska ideja ir izmantot kalkulatoru, ko var atrast datoru un komponenšu ražotāju interneta vietnēs. Tomēr lielākoties ir ieteicams pieturēties pie ierīces jaudas, kas nav mazāka par 500W.

Teiksim, spēļu datora Capital® NEO™ X Fusion komplektācijā ietilpst Fortron HYPER 80+ PRO 650W Bronze barošanas bloks ar 120mm ventilatoru, kas pilnībā atbilst jaunākajiem drošības noteikumiem un priecē ar zemo trokšņu līmeni, lakonisko dizainu, kā arī augsto energoefektivitāti (kas, starp citu, ir jo sevišķi būtiska prasīgajiem spēļu datoriem).

NEO stacionārie datori spēlēm –  lieliska izvēle lieliskai spēļu pieredzei

Lai gūtu labāko no spēlēm, nepieciešams padomāt par pietiekami jaudīgu barošanas avotu, dzesēšanas efektivitāti un komponenšu veiktspēju. Tomēr tas ne vienmēr nozīmē, ka labam stacionārajam spēļu datoram nepieciešams tērēt tūkstošus. NEO stacionārie datori spēlēm nodrošina augstas kvalitātes izklaidi gan budžeta, gan ekskluzīvajā cenu kategorijā.

Izmanto izdevību iegādāties kādu no labākajiem NEO spēļu datoriem Capital internetveikalā jau šodien, vai arī sakomplektē perfekto spēļu datoru pats, izmantojot Capital konfiguratoru spēlēm.

 

JAUNUMS

Tagad pieejama arī
“Talsu Vēstis” e-avīze.
Abonē un lasi savā telefonā, datorā vai planšetē no jebkuras vietas pasaulē.