Nevis saņemt ziedus pašām, bet domās nodot tos citām

Nevis saņemt ziedus pašām, bet domās nodot tos citām

Par spīti pasaules notikumiem rindas pie ziedu veikaliem Talsos šodien nebūt nebija mazākas. Tajās stāvēja arī sievietes, kas pirka ziedus, lai uz brīdi svētku dienā pieminētu arī Ukraiņu sievietes.

Pasaule šogad kļuvusi citādāka, arī svētki ieguvuši citādu noskaņu. Sievietes šodien saņem ziedus, bet viņas pulcējas arī pie “Koklētāja”, lai solidarizētos ar sievietēm Ukrainā.

“Koklētāja” virzienā šodien devās galvenokārt gados cienījamas dāmas, ziedus un svecītes rokās turēdamas. Viņas atzīst, ka joprojām atceras laikus, kad 8. marts bija Mātes diena, tāpēc viņu paaudzei šī diena ir ļoti svarīga. “Mēs izdomājām, ka mēs nākam pie pieminekļa, pie mūsu brīvības pieminekļa – Koklētāja – lai solidarizētos ar tām mātēm un meitām, kam noteikti tie ziedi šodien izpaliek,” saka Rita Tomsone, Talsu pensionāru biedrības vadītāja.

Nevis saņemt ziedus pašām, bet domās nodot tos citām – tādā noskaņā šodien paiet Sieviešu diena. Seniori atzīst, ka ukraiņu sievietes ir ne tikai mātes un sievas, bet vārdu “sievietes” pacēlušas pavisam citā nozīmē. Rita Tomsone: “Es domāju, ka arī mūsu latviešu sievietēs ir spēks iekšā. Tādā brīdī.

Tur ir jānoliec galvu, jo, pateicoties tikai tām sievietēm un tām mātēm, ir tie dēli tādi, kas ir noskaņoti aizstāvēt līdz pēdējam.

Rita Tomsone, Talsu pensionāru biedrības vadītāja

Es esmu redzējusi video, kur cilvēks tiešām paguļas priekšā zem kāpurķēdēm, lai nebrauktu. Sievietes ņem ieročus un iet aizstāvēt. Es domāju, ka es darītu tāpat.”

JAUNUMS

Tagad pieejama arī
“Talsu Vēstis” e-avīze.
Abonē un lasi savā telefonā, datorā vai planšetē no jebkuras vietas pasaulē.