Oriģinālās Talsu uzlīmes kļuvušas par deficītu

Oriģinālās Talsu uzlīmes kļuvušas par deficītu

Pirmā savai mazajai, mīļajai, šarmantajai pilsētai vārda dienā muzikālo sveicienu iesāka Talsu Mūzikas skola. Koncertā uzstājās šī gada veiksmīgākie pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu spēles audzēkņi. Pēc dažām stundām Radošajā sētā jau viņiem pievienojās folkloras kopa “Talsi” un muzikālā apvienība “Kolektīvs Draudzība”, kas pierādīja, ka Talsu mūziķi patiesi ir vislabākie Latvijā.

“Kolektīva Draudzība” izpildījumā atdzimusi dziesma, kas tapusi pirms desmit gadiem par godu Radošās sētas atklāšanai. Mūzikas autors ir Gints Saulītis, bet vārdus sarakstījusi Maija Laukmane. Viņai prieks ne tikai par dziesmu, bet arī par skaisto dienu, kad katrs otrais pretī nācējs novēlējis “Labu dienu!” Taslsu svētkos. “Tāpēc es jau, man šķiet, tā esmu “pār savu mazo augumu”, un dzirdēt vēl dziesmu… Man gluži vienalga, vai tie būtu mani vai cita dzejnieka vārdi, jo tā sajūta ir vienreizēja šajā Radošajā sētā šovakar,” stāsta dzejniece Maija Laukmane.

“Protams, ka Talsu vārda svētkos tā bija visskaistākā dziesma. Viennozīmīgi. Sirds aplējās – tik smuki skanēja trīsbalsīgi. Un nav jau, man šķiet, tik daudz dziesmu par Talsiem, un forši, ka mūsu vietējais draugs uzrakstīja gana skanīgu un smuku dziesmu, ko mēs labprāt arī dziedam,” dalās muzikālās apvienības “Kolektīvs Draudzība” mūziķi Andis Grīva, Elza Ellere un Armands Svinsters.

Talsu vārda dienā šogad jaunums – oriģinālas un asprātīgas uzlīmes Talsu brunču krāšņumā, kas negaidīti kļuvušas par deficītu. Pie ziemas kroņiem svētkos tikušas arī Ķēniņmeitas. “Mēs ar lepnumu tos nēsājam un visi prasa: “Kur jūs tādus dabūjāt? Kur mēs arī varam dabūt?”. Tāpēc, man šķiet, ka ir, kur augt – uzlīmes vajag desmit reižu vairāk, cepures vajag desmit reižu vairāk! Talsinieki lepojas ar savu pilsētu, un ne tikai Talsos, bet arī ārpus tās, jo tad, kad iznāca uzlīmes, man vienkārši Facebook ziņas “uzsprāga”! No Norvēģijas, Anglijas, Ventspils, Rīgas cilvēki rakstīja: “Tu nevari man dabūt to uzlīmi?”, un es atnāku uz darbu, saku, ka man vajag to un to uzlīmi – un nav!” dalās Talsu kultūras centra direktore Dace Obodovska.

“Es esmu dabūjis paciņām, kuras man jāaizved uz Ventspili, kad mēs spēlēsim tur piektdien, tad mums jāaizved Ingai Ieviņai uzlīmes. Manā somā viņas ir, bet mums pašiem viņas nav,” stāsta “Kolektīvs draudzība” mūziķi.

Vispieprasītākās esot uzlīmes ar uzrakstiem “Omulīgs kā Tals’ rituls” un “Kur ta’ liksies, Talsos tiksies”. Ne tikai šīs, bet arī pārējās talsiniekiem savu pilsētu ļaus mīlēt vēl vairāk ne tikai svētkos, bet arī ikdienā.