Padomi: kā izvēlēties savām vajadzībām piemērotu gultas veļu

Padomi: kā izvēlēties savām vajadzībām piemērotu gultas veļu

  

Vai piekritīsiet, ka gultas, dīvāna un īpaši paša matrača stāvoklis lielā mērā ietekmē to, kā mēs katru nakti guļam un to, cik labi būsim atpūtušies?

Pētījumi ir pierādījuši to, ka cilvēki, kas pareizi saklāj savas gultas, ir salīdzinoši laimīgāki, produktīvāki, turas pie iecerētā budžeta un kopumā kvalitatīvāk guļ. Patiesībā ir pat specializēta profesija, kas nodarbojas tikai ar indivīdu izglītošanu par šī pamatprincipa nozīmi (miega treneris, jeb sleep coach).

Kā izvēlēties ideālo segu un spilvenu savai gultai

Apsverot guļamistabas uzlabojumus, vispirms ir svarīgi pievērst uzmanību galvenajiem komponentiem. Gulta nav pilnīga bez pufīgas, mīkstas segas un labi piemērota spilvena. Tomēr mēs iesakām, pēc aptuveni desmit gadu lietošanas, nomainīt segu. Līdz ar to, ir svarīgi saprast vai guļamistabas iekārtojums atbilst jūsu īpašajām vajadzībām, piemēram, vai sega ir pietiekami silta, vai kā tā regulē jūsu un jūsu partnera temperatūru.

Kad runa ir par segām, TOG (Thermal Overall Grade) jeb izolācijas un siltumnoturības rādītājs attiecīgi gadalaikam, ir viens no svarīgākajiem parametriem. Mēs iesakām ziemā izmantot 2,5 – 4,5 tog, vasarā un rudenī, vai vispārējai lietošanai – 9 līdz 10 tog, savukārt ziemā – 12 līdz 13.5 tog.

Ja runa iet par spilveniem, tad tiem ir jābūt pietiekami mīkstiem, lai tie būtu ērti, bet vienlaicīgi pietiekami stingriem, lai uz tiem varētu novietot galvu, kaklu un plecus. Veiciet testu, lai noskaidrotu to, vai ir pienācis laiks nomainīt spilvenu. Ja uzliekot to uz izstieptas rokas spilvens nokrīt, ir pienācis laiks nomainīt spilvenu.

Kā izvēlēties labāko gultas veļu

Lielākā daļa gultas veļu ir veidotas no kokvilnas, zīda vai lina auduma. Tie visi ir dabīgi, elpojoši un siltumu taupoši audumi, kuros gaisa cirkulācija tiek veicināta īpašos veidos.

Nav šaubu, ka klasiskas guļamistabas dizainā būs atrodama tīras kokvilnas gultasveļa. Protams, tā nav tikai parasta kokvilna – Ēģiptes kokvilna ir viena no labākajām. Garās pamatšķiedras nodrošina materiāla gludumu un rada tīrības sajūtu.

Ja vēlaties īpaši mirdzošus matus un veselīgu, koptu ādu, kā arī mazāk grumbu uz sejas (kurš gan to nevēlas), izvēlieties zīda gultas veļu. Šīs šķiedru olbaltumvielas dabiski un pienācīgi savalda trauslus un lokainus matus, pievada mitrumu ādai un padara sejas ādu maigāku.

Mēs iesakām arī kokvilnas gultas veļu un tās izstrādājumus. Kokvilnas gultas veļa ir hipoalerģiska un tā tiek izgatavota no dabīgām šķiedrām, tāpēc šāda veļa ir lieliska izvēle cilvēkiem ar jutīgu ādu.

Tavssapnis.lv ir pieejami īpaši skaisti un kvalitatīvi gultas veļas komplekti, segas, spilveni, palagi u.c. preces, kuras ražotas Lietuvā. Mēs esam padomājuši gan par maziem, gan par lielajiem. Šeit jūs atradīsiet preces par pieņemamām cenām, lai iekārtotu omulīgu guļamistabu sev un saviem mīļajiem. Ieskatieties un veiciet pareizo izvēli!