Padomi, kā veikt personīgo finanšu pavasara tīrīšanu

Pavasaris klāt, un tā ir lieliska iespēja jaunam finansiālam sākumam. Veiciet personīgo finanšu pavasara tīrīšanu, kas palīdzēs samērot ienākumus ar tēriņiem, tādējādi paaugstinot labklājības līmeni!

Pārskatiet finanses

Apkopojiet vismaz pēdējo 2-3 mēnešu izdevumus, lai saprastu, vai tie tiek veikti prioritārā kārtībā – vispirms rēķini un citi obligātie maksājumi, kam seko pārtikas, apģērba un transporta izdevumi, tad izklaides izdevumi. Šāda finanšu pārskatīšana palīdzēs saprast jomas, kurās tērējat par daudz un kurās turpmāk varat mēģināt ietaupīt.

Atbrīvojieties no neveselīgiem finanšu paradumiem

Pavasaris ir lielisks laiks, lai atbrīvotos no neveselīgiem finanšu paradumiem! Vēlreiz pārskatiet visus savus tēriņus un nosakiet tēriņu paradumus, bez kuriem pavisam noteikti varētu iztikt. Tie var būt, piemēram, brīvdienu iepirkšanās maratoni, regulārās ēdienreizes ārpus mājas.

Viens no populārākajiem neveselīgajiem finanšu paradumiem – brokastu kafija. Tā vietā, lai teju katru dienu iegādātos brokastu kafiju tuvējā kafejnīcā vai degvielas uzpildes stacijā, pagatavojiet to pats! Neuztraucieties, ja nesanāk no šiem ieradumiem atbrīvoties uzreiz, tā vietā labāk dariet to pakāpeniski, taču pārliecinoši! Piemēram, ja šobrīd brokastu kafiju pērkat piecas reizes nedēļā, apsveriet iespēju darīt to divreiz nedēļā, pēc tam vienreiz.

Ieviesiet veselīgus finanšu paradumus

Budžeta izveide un ievērošana laika gaitā var kļūt garlaicīga, tādēļ pārskatiet savu līdzšinējo progresu un ieviesiet veselīgus finanšu paradumus, kas šo procesu padarīs aizraujošu! Viens no vienkāršākajiem veidiem, kā plānot budžetu interesanti, ir izmantot tam speciāli izveidotas viedierīču aplikācijas.

Pārskatiet finansiālos mērķus

Vairumam no mums ir nostādīti kādi finansiālie mērķi, piemēram, jauna auto vai mājokļa iegāde, ceļojums vai studiju maksas uzkrājums. Neatkarīgi, vai esat nostādījis īstermiņa vai ilgtermiņa finansiālos mērķus, pārskatiet savu progresu – ko esat jau sasniedzis un ko varat uzlabot, lai sasniegtu vēl nesasniegto. Ja Jums nav konkrētu finansiālo mērķu, pavasaris ir īstais laiks tos nostādīt, lai zinātu, uz ko tiekties un varētu pielāgot budžetu!

Ja ir parāds – atbrīvojieties no tā

 Parāds rada negatīvas emocijas un pamatīgu budžeta slogu, tādēļ no tā nekādā gadījumā nevajadzētu izvairīties. Tieši pretēji – centieties no tā pēc iespējas ātrāk atbrīvoties! Ilgtermiņā parāds tikai pieaug, tādēļ, ja esat kādam parādā, pēc iespējas ātrāk sazinieties ar aizdevēju un vienojieties par parāda atmaksu! Ja nevarat atmaksāt visu summu uzreiz, dariet to pamazām, taču regulāri. Lēnāk iesiet – tālāk tiksiet!

Samaziniet slēptās izmaksas

Varētu likties pārsteidzoši, tomēr dažiem cilvēkiem lielāko tēriņu daļu sastāda tieši tā dēvētās ”slēptās izmaksas”, īpaši izmaksas par telefonu, kā piemēram viesabonēšana, dažādu lietotņu abonementi, nepiemērots tarifu plāns. Rūpīgi pārskatiet savu kontu, lai secinātu, kur tiek tērētas Jūsu finanses – iespējams, pamanīsiet ko lieku!

Plānojiet nākotni

Pavasarī tiek plānots un apstādīts piemājas dārziņš – tāpat nepieciešams plānot finanšu nākotni!  Mēs, protams, nevaram paredzēt finansiālās grūtības, tomēr varam sagatavoties iespējamām grūtībām, lai vajadzības gadījumā būtu finansiāli stabili. Pāris veidi, kā parūpēties par nākotni: izveidot ”drošības spilvenu” jeb uzkrājumu (regulāri nolikt malā konkrētu summu); investēt (kaut tikai pensiju fondā).

Diemžēl mēdz būt situācijas, kad finansiālās grūtības pārsteidz nesagatavotus – tādās situācijās ātrākais un vienkāršākais risinājums ir aizdevums. Viens no aizdevuma veidiem, ko piedāvā Creamcredit.lv, ir naudas kredīts bez ķīlas. Tomēr atcerieties, ka jebkurš aizdevums ir nopietnas saistības, kas rada pamatīgu finanšu slogu, tādēļ rūpīgi izvērtējiet savas iespējas to atmaksāt!