Par kvalitatīvu miegu. Matrača un virsmatrača tandēms.

Par kvalitatīvu miegu. Matrača un virsmatrača tandēms.

Daži par svarīgāko guļamistabas elementu uzskata gultu, tomēr kvalitatīva miega vēstnieki droši vien iebilstu šajā jautājumā. Nereti nelielas izmaiņas matracī vai ieguldījums virsmatracī var atnest ievērojamu uzlabojumu miega kvalitātē. Kāda izmēra matraci izvēlēties pašam saldākajam miegam? Kā to pielāgot gultai – varbūt atjaunot veco dīvānu, iegādājoties jaunu virsmatraci? Šajā rakstā aplūkosim svarīgākos aspektus, kas jāņem vērā pirms matrača vai virsmatrača iegādes: kā tos kombinēt un kā nodrošināt to, lai jaunais pirkums būtu atbilstoša izmēra un spētu nodrošināt kvalitatīvu atpūtu ikdienā.

Izvēlamies matraci. Miega matemātika

Ja izvēloties gultu, visbiežāk mēs saskaramies ar estētikas un interjera jautājumiem, tad matrača izvēle ir jāsāk ar elementāriem aprēķiniem. Matraci, pirmkārt, izvēlamies, ņemot vērā gultas izmēru, tāpēc nomēriet savu gultu, pirms dodaties matrača meklējumos. Vienguļamie matrači parasti ir no 80 cm līdz 95 cm plati, savukārt divguļamie – no 140 cm līdz 200 cm. Standarta garums ir 200 cm, tomēr iespējams atrast arī 190 cm garus matračus. Komplektējot savu guļamistabu, paturiet prātā, ka visbiežāk sastopamais ir matracis 160×200. Tomēr, ja jūsu gultai ir nestandarta izmērs, tik un tā izdosies atrast piemērotu variantu, jo ražotāji šim izaicinājumam ir sagatavojušies.

Vienkāršāk izvēlēties ir tiem, kas meklē matraci, pirms ir atraduši gultu, vai arī plāno to darīt vienlaicīgi. Šādā gadījumā pievērsiet uzmanību savām vajadzībām – vai jūs gulēsiet viens vai matraci dalīsiet ar partneri? Varbūt rītos jūsu gultu pārņems bērni? Tāpēc ir nepieciešams izvērtēt, vai miega teritorijā šajos īpašajos brīžos pietiks vietas visai ģimenei. Cik daudz vietas vēlaties atvēlēt miegam? Guļot divatā neaizmirstiet, ka pietiekoši daudz vietas ļaus abiem labāk izgulēties, jūs netraucēsiet viens otram, kā arī saruks pamošanās reižu skaits nakts laikā. Svarīgs ir arī augums un individuālie miega ieradumi, tāpēc pirms iegādes noteikti izmēģiniet matraci – apgulieties uz tā, atslābinieties, aizveriet acis, ieņemiet savu iecienītāko pozu miega laikā, novērtējiet, cik daudz vietas atliek, lai apgrieztos uz otriem sāniem, vai pietiek vietas kājgalī, vai pilnībā varat iztaisnot kājas? Neērtas miega pozas izraisītais diskomforts un nogurums var radīt nopietnas sekas jūsu veselībai – pirms iegādes atvēliet laiku un kārtīgi izmēģiniet matraci.

Kā virsmatracis var izglābt jūsu miegu?

Jums jau ir gulta un matracis, tomēr vēlaties savu miega kvalitāti pārcelt jaunā līmenī? Atbilde skaidra – jauns virsmatracis spēs palīdzēt atrisināt šo problēmu ātri un vienkārši, kā arī salīdzinoši lētāk, nekā tas būtu jauna matrača iegādes gadījumā. Nav svarīgi, vai guļat uz dīvāna vai uz veca un izgulēta atsperu matrača, piemērots virsmatracis palīdzēs transformēt miega zonu tā, lai atpūta nakts laikā jums sniegt vairāk enerģijas, mundruma un mazinātu vai pat pilnībā atbrīvotu no muguras sāpēm, kas radušās nepareizas miega pozīcijas rezultātā uz nepiemērota matrača.

Virsmatracim jāatbilst esošā matrača izmēram, turklāt to izmēri visbiežāk ir standarta un atbilst populārākajiem matraču izmēriem. Izvēloties vēlamā virsmatrača cietību, pašreizējo matraci varat padarīt mīkstāku, izlīdzināt izgulētās matrača vietas vai tieši otrādāk – sniegt cietāku, stabilāku miega pamatu, ja vien tas ir vajadzīgs jūsu ķermenim. Svarīgs ir arī virsmatrača materiāls. Viskoelastīgais materiāls pielāgosies jūsu ķermeņa izliekumiem un ļaus atslābināties. Laba gaisa caurlaidība neļaus uzkrāties mitrumam, ļaus jūsu ādai elpot, savukārt antibakteriālās īpašības palīdzēs izvairīties no alerģijām, ko izraisa putekļu ērcītes un baktērijas.

Devums ne tikai veselībai

Pat tad, ja pašreizējā matrača kvalitāte jūs apmierina, vai tikko esat iegādājušies lielisku, jaunu matraci, kuru vēlaties izbaudīt pēc iespējas ilgāk, kvalitatīvi virsmatrači var kalpot par lieliskiem, īpaši efektīviem palīglīdzekļiem, kas pasargās jūsu jauno pirkumu un paildzinās tā kalpošanas laiku. Virsmatracis noklāj matraci un pasargā no apkārtējās vides ietekmes – novalkāšanās, izbalēšanas, kā arī ļauj izbaudīt kvalitatīvu miegu pēc iespējas ilgāk. Virsmatrači ir daudz plānāki un vieglāki, tāpēc tos ir vienkāršāk transportēt un pārnest no gultas uz dīvānu, vieglāk izvēdināt un tīrīt, savukārt to pārvalkus iespējams noņemt un izmazgāt mājas apstākļos. Ja virsmatracis jau ir nokalpojis savu laiku, to ir daudz vienkāršāk un lētāk nomainīt pret jaunu, savukārt saglabātais matracis kalpos vēl ilgāk. Neaizmirstiet par papildu komfortu, kuru sniedz pareizi izvēlēts virsmatracis.

Protams, tiecoties pēc labākās efektivitātes un vislabākā miega, kā arī atpūtas komforta, pati labākā izvēle būs matrača un virsmatrača duets. Lieliski papildinot viens otru, šie miega sargi ļaus jums atpūsties, uzlabos pašsajūtu, novērsīs muguras un kakla sāpes, kā arī pasargās no alerģijām. Biezāks matracis var kalpot par īslaicīgu atpūtas vietu viesiem, savukārt, novietojot virsmatraci uz dīvāna, viesistabai piešķirsiet guļamistabas komfortu, par ko jums ciemiņi noteikti pateiksies.

Ja nakts laikā nepareizas ķermeņa pozīcijas, neērtas, pārāk mīkstas, pārāk cietas vai izgulētas virsmas dēļ jūsu mugura piedzīvo īstus pārbaudījumus – sekas sajutīsiet ļoti ātri. Mūsu miega kvalitāte un komforts miega laikā ir atkarīgs tikai no mūsu izvēles. Ja pievērsīsiet uzmanību svarīgākajām detaļām un pieņemsiet lēmumu atjaunot savu matraci vai uzlabot savu atpūtu, iegādājoties savai gultai virsmatraci, jau pavisam drīz sajutīsiet lieliskus rezultātus – jūs iegūsiet možāku ķermeni, kas gatavs pieņemt jaunus ikdienas izaicinājumus.

JAUNUMS

Tagad pieejama arī
“Talsu Vēstis” e-avīze.
Abonē un lasi savā telefonā, datorā vai planšetē no jebkuras vietas pasaulē.