Pārkreditācija – kādās situācijās tā var būt noderīga?

Pārkreditācija – kādās situācijās tā var būt noderīga?

 

Nereti uzņēmumi savu mērķu un ideju īstenošanai kā finansējuma avotu izvēlas tieši aizdevumus. Veicot šādu izvēli, uzņēmumi rēķinās ar to, ka ik mēnesi nāksies veikt kredīta atmaksu, taču reizēm kredītsaistību slogs ir par lielu, jo īpaši tad, ja noformēti vairāki kredītlīgumi ar, iespējams, neizdevīgiem nosacījumiem. Šādos gadījumos arvien vairāk uzņēmumu jau laicīgi pieņem atbildīgus lēmumus un meklē risinājumus, kas var palīdzēt pēc iespējas veiksmīgāk sakārtot savas finanses. Viens no šādiem risinājumiem ir pārkreditācija jeb kredītu apvienošana. Vairāk par to, kādās situācijās tā var būt noderīga, lasiet tālāk rakstā.

Uzņēmumam ir viens vai vairāki neizdevīgi kredītlīgumi

Kredītu apvienošana jeb pārkreditācija sniedz iespēju ar jauna aizdevuma palīdzību nosegt iepriekšējās kredītsaistības. Tieši tādēļ tā ir noderīgs risinājums gadījumos, kad noformēts viens vai vairāki neizdevīgi kredītlīgumi. Kredīta piedāvājums, kas tiek saņemts šodien un, kas tika saņemts pirms ilgāka laika, var atšķirties, tāpēc, ja esošo kredītsaistību nosacījumi uzņēmumam nešķiet izdevīgi, ir vērts padomāt par kredītu apvienošanu. Veicot pārkreditāciju, ar jaunu aizdevuma līgumu iespējams iegūt izdevīgākus kredīta atmaksas nosacījumus, termiņu, kā arī izdevīgāku procentu likmi.

Kredītsaistību pildīšanai tiek veltīts daudz laika

Ja noformēti vairāki vai viens kredīts, uzņēmumiem nākas veltīt laiku tā uzraudzīšanai, sekot līdzi maksājumu datumam, veikt pārskaitījumus, kā arī nepieciešamības gadījumā sazināties ar aizdevējiem. Protams, ja aktīvs ir tikai viens kredītlīgums, to darīt ir daudz ērtāk un vieglāk, nekā tad, ja noformētas vairākas kredītsaistības, jo būtiski samazinās laiks, ko nepieciešams veltīt uzņēmuma kredītsaistību pildīšanai. Tāpēc, ja uzņēmumā daudz laika tiek pavadīts, lai sekotu līdzi kredītu atmaksas procesam, noderīgs risinājums ir pārkreditācija. Tā sniedz iespēju vairākus kredītus apvienot vienā ērtā maksājumā, tādējādi palīdzot ietaupīt laiku, ko varētu veltīt citām uzņēmējdarbības lietām.

Uzņēmums vēlas optimizēt savus izdevumus

Tāpat kredītu apvienošana ir noderīga tad, ja uzņēmumam ir aktuāla izdevumu optimizēšana. Tā kā šobrīd ir jūtams dažādu resursu, tai skaitā, energoresursu cenu pieaugums, būtiska ietekme tiek atstāta arī uz uzņēmumiem. Ņemot vērā to, ka uzņēmumu resursu patēriņš parasti ir ļoti augsts, arvien aktuālāki kļūst jautājumi par izmaksu optimizēšanu dažādās izdevumu pozīcijās. Arī kredītsaistību segšanai uzņēmumi ik mēnesi novirza ievērojamu naudas summu, tāpēc aizdevumi ir viena no izmaksu pozīcijām, kuru ir vērts optimizēt. Ar pārkreditācijas palīdzību, vairāku kredītlīgumu vietā noformējot vienu jaunu aizdevumu, iespējams iegūt izdevīgākus kredīta atmaksas nosacījumus un samazināt naudas summu, ko ik mēnesi nepieciešams novirzīt aizdevuma atmaksai.

Ja arī jūsu uzņēmums vēlas izmantot pārkreditāciju un pieņemt atbildīgus finanšu lēmumus, noderīgs var būs Aizdevums.lv finanšu pakalpojums – pārkreditācija. Tā sniedz iespēju veikt naudas un auto kredītu apvienošanu līdz pat 15 000 EUR.

 

JAUNUMS

Tagad pieejama arī
“Talsu Vēstis” e-avīze.
Abonē un lasi savā telefonā, datorā vai planšetē no jebkuras vietas pasaulē.