Pasaules spēkavīru čempionātā uzvar latvietis

Pasaules spēkavīru čempionātā uzvar latvietis

“Priedes AG” Pasaules spēkavīru čempionāts ir pēdējo gadu iespaidīgākās sacensības Baltijā. Šovs vēl iespaidīgāks, nekā pirmajā gadā. Šoreiz piedalījās 12 spēkavīri no Baltijas valstīm, ASV, Lielbritānijas, Ukrainas un Polijas, kas izpildīja vairākus pat pasaulē neredzētu spēka vingrinājumus. “Ir ieguldīts milzīgs inženieru un būvnieku darbs. To ir ļoti grūti izveidot, lai tiešām darbotos. Ir pagājuši 28 gadi kopš spēkavīri ir Latvijā, tas turpinās un tādā līmenī. Es varu tikai lepoties ar tiem cilvēkiem, kas organizēja un uztaisīja šo pasākumu,” teic spēkavīru sporta aizsācējs Latvijā Raimonds Bergmanis.

Pēc trešā uzdevuma sacensības pārtrauca kanādiešu sportists, kurš nonāca mediķu aprūpē. Taču tieši pēc pirmajiem diviem posmiem sāka ieskrieties igauņu spēkavīrs. Viņš bija pārliecināts, ka čempionātu uzvarēs, taču pats atzīst, ka sacensības sācis ar kļūdām – pirmajos uzdevumos, kas fiziski bijuši vieglāki, svarīgs bija tieši ātrums. “Es nebiju tik ātrs. Man ir 41 gads, un šajās sacensībās esmu visvecākais. Šeit ir arī 25 gadus veci puiši, un viņi ir ātrāki,” teic igauņu spēkavīrs Rauno Heinla.

Šis čempionāts vēsturisks Didzim Zariņam, kurš pēc 15 gadu darba un augstiem sasniegumiem nolēmis atvadīties no spēkavīru sporta. “Diemžēl grūti visu apvienot, lai savu formu noturētu tik augstā līmenī, tāpēc bija diez gan sāpīgs lēmums, ko pieņemt, bet dzīve nebeidzas,” dalās spēkavīrs Didzis Zariņš.

Lai gan cīņa par balvām intrigu nezaudēja līdz pēdējam mirklim, diez gan drīz sacensībās kļuva skaidrs, ka arī otrais “Priedes AG” pasaule spēkavīru čempionāta kauss paliks Latvijā. Pirms pēdējā uzdevuma Aivars Šmaukstelis izvēlējās akmeņus necelt, jo punktu uzvarai viņam pietiekami. Pēdējā brīdī viņš pārdomāja, un kas interesanti, vislabākajā pozīcijā viņam akmeņus palīdzēja salikt konkurents no Igaunijas. “Pa lielam mēs, spēkavīri, viens otram palīdzam. Vienmēr. Labi, kad izejam arēnā, tad esam lielākie konkurenti, bet, kad iedots finiša signāls, tad mēs esam labākie draugi un viens otram palīdzam,” stāsta spēkavīrs Aivars Šmaukstelis.

Spēkavīru šovs bija skatītāju kupli apmeklēts, un viņu vidū arī Raimonds Strokšs, kurš pēc dažiem mēnešiem uz Talsiem atvedīs pasaulē labākos rallija braucējus. “Es būtu ļoti laimīgs, ja katru otro nedēļu, kā minimums, Talsos notiktu kas tāds. Tas, ko mēs redzējām šovakar, bija ļoti labs šovs, man ļoti patika,” teic sacensību apmeklētājs Raimonds Strokšs. “Es gribu pateikt! Bija foršs spēkavīru pasākums, bet daži spēkavīri nebija tik stipri. Viņi nevarēja pacelt akmeņus,” savu tēti Raimondu papildina meita Sofija.

Uz goda pjedestāla šoreiz kāpa Latvija, Igaunija un Ukraina. Prieku par šovu un spēkavīru klātbūtni baudīja arī Valsts sociālās aprūpes centra “Kurzeme” filiāles “Veģi” iemītnieki, jo visi ienākumi no biļešu tirdzniecības tiks tieši viņiem.