Pasludināts kooperatīva «Dundaga» maksātnespējas process

Pasludināts kooperatīva «Dundaga» maksātnespējas process

«Lursoft» klientu portfeļa monitorings ziņo, ka pasludināts piensaimnieku lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības «Dundaga» maksātnespējas process. Par procesa administratoru iecelts Sergejs Kravčuks.

Šī gada jūnijā tika ierosināts kooperatīva tiesiskās aizsardzības process, kas izbeigts augusta beigās, jo tiesiskās aizsardzības procesa pasākumu plānu nebija atbalstījis Maksātnespējas likuma 42. panta trešajā daļā noteiktais kreditoru vairākums.

1992. gadā reģistrētais kooperatīvs laika periodā no 2019. gada līdz 2021. gadam strādājis ar zaudējumiem, bet pērn kooperatīva apgrozījums sasniedzis 1,65 miljonus eiro, savukārt peļņa — 65,72 tūkstošus eiro, informē klientuportfelis.lv.

Lursoft pieejamā informācija rāda, ka jau 2021. gada septembrī Valsts ieņēmumu dienests kooperatīvam piemērojis aizlieguma atzīmi komercķīlas reģistrācijai, pārreģistrācijai, pārjaunošanai un grozīšanai. Jāpiebilst, ka uz 12. septembri «Dundaga» bija uzkrājusi 148,26 tūkstošus eiro lielu nodokļu parādu. Nodokļu parādi kooperatīvam reģistrēti jau ilgstoši, vēsta portāls klientuportfelis.lv.

2022. gadā kooperatīvs «Dundaga» apvienoja 26 biedrus.