Talsos LOR operācijās sāk izmantot jaunu mikroskopu

Talsos LOR operācijās sāk izmantot jaunu mikroskopu

Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas Talsu filiālē 20. septembrī veikta pirmā otolaringoloģiskā jeb LOR operācija, kurā izmantots šogad iegādātais jaunākās paaudzes Carl Zeiss TIVATO 700 mikroskops, kas iegādāts ar pašvaldības atbalstu.

Pirmās operācijas laikā pacientam bungplēvītē tika ievietota timpanostomijas kanile — šķidruma drenāžai no vidusauss un ventilācijas nodrošināšanai. Šāda tipa operācijas gadījumos, ja aiz bungplēvītes sakrājies šķidrums, kas pasliktina pacienta dzirdi, tiek veiktas gan pieaugušajiem, gan bērniem. Operāciju var veikt gan lokālā, gan vispārējā anestēzijā — atkarībā no pacienta vecuma un sadarbības līmeņa.

Operāciju veica otolaringoloģe Dr. Muldere, norādot, ka ar jauno operāciju mikroskopu iespējams veikt arī citas otoloģiskās operācijas, nodrošinot operācijas norisi mazinvazīvā tehnikā, kas sekmē mazāku audu traumatizāciju un ļauj sasniegt labākus rezultātus atveseļošanās periodā.

Jaunais mikroskops aprīkots ar daudzfunkcionālo un inovatīvo binokulāru tubusu, kas būtiski uzlabo redzamību un operācijas gaitas kontroli. Papildus videoattēls no integrētas kameras tiek translēts uz mikroskopa monitoru, tādējādi vizualizējot operācijas norisi visam medicīnas personālam. Mikroskops komplektēts ar vairākām advancētām un inovatīvām funkcijām.

Mikroskopa iegādes izmaksas ir 72 600 eiro, PVN ieskaitot. Iekārtas iegādi finansiāli atbalstījusi arī Talsu novada pašvaldība, skaidro SIA «Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca» sabiedrisko attiecību vadītāja Linda Rudzroga.