Pastendes pamatskolā izveidota vecāku biedrība

Pastendes pamatskolā izveidota vecāku biedrība

Pastendes pamatskolā savu darbību ir uzsākusi ilgi gaidītā biedrība «Pastendes pamatskolas vecāki», kuras mērķi ir vērsti uz sabiedriskā labuma darbību dažādos aspektos. Viens no tiem — skolas interjera un teritorijas labiekārtošana ar dažādu projektu starpniecību un ziedojumu piesaiste.

Pastendes pamatskolas direktore Lelde Hodjačika pastāsta, ka visa informācija par biedrību un pašas šīs biedrības statūti ir atrodami skolas mājaslapā.

«Mūsdienās tādas atbalsta biedrības ir ļoti populāras. Svarīgi ir tas, ka ar šādas nevalstiskas organizācijas starpniecību var pieteikties dažādiem projektiem, lai uzlabotu gan skolas materiālo bāzi un vidi, gan labiekārtotu teritoriju. Tas ir labs atbalsts skolai tās saviesīgās un ikdienas dzīves organizēšanā. Ir ļoti daudz iespēju, kur var pieteikties projektiem, bet to var izdarīt tikai nevalstiskās organizācijas, tāpēc izmantojām šo iespēju nodibināt biedrību. Mēs jau daudzus gadus par to domājām un runājām, bet nu beidzot tas ir izdarīts. Mums pietrūka tieši cilvēku, kuri varētu biedrību vadīt un darbīgi iesaistīties, bet pagājušā gada pavasarī 1. klases skolnieces vecāki izrādīja šādu iniciatīvu, tāpēc nu biedrība ir reģistrēta un jau darbojas. Valdes priekšsēdētāja ir Singrita Bērziņa. Kādiem vecākiem ir pieredze projektu organizēšanā, un ir vecāki, kuri palīdzēs grāmatvedībā. Nekas nenotiks uzreiz, tas viss ir process, bet priecājamies, ka varam jau kaut ko pasākt,» skaidro Pastendes pamatskolas direktore. Viņa min, ka plānā, piemēram, ir izveidot tā saucamo āra klasi, kas būtu vieta, kur siltajā periodā varētu noturēt stundas ārtelpā. Biedrība vienā projektā jau ir piedalījusies, taču tajā bijusi ļoti liela konkurence.

«Saprotams ir tas, ja nekur nepiedalās, iespēja kaut ko attīstīt nav nemaz. Un mēs visupirms vēlamies sakārtot vai labiekārtot fizisko vidi. Šobrīd Talsu novadā ir diezgan saspringta finansiālā situācija, bet skola gatavojas savai 165. jubilejai rudenī, tāpēc caur biedrību būs iespējams ziedot finanses, lai šo pasākumu noorganizētu. Biedrība šādā ziņā ir lielisks palīgs,» teic Lelde Hodjačika, interesentus aicinot kļūt par biedrības «Pastendes pamatskolas vecāki» dalībniekiem.