Pateicību saņem izcilākie Talsu novada skolēni

Pateicību saņem izcilākie Talsu novada skolēni

Mācību gada noslēgumā Talsu 2.vidusskolā pulcējās izcilākie novada skolēni. Zālē ļoti pilna, jo izcilnieku patiešām daudz. Šogad par augstvērtīgiem sasniegumiem vispārējā izglītībā, interešu izglītībā, mākslā, mūzikā un sportā paldies saņēma 150 bērni un jaunieši. “Lielāks īpatsvars ir tieši mākslas, mūzikas jomā, profesionālajā ievirzē. Tur apbalvojamo un augsto sasniegumu skaits ir lielāks nekā citus gadus, un, līdz ar to, ir pieaudzis arī apbalvojamo skaits,” stāsta Izglītības pārvaldes vadītājs Uldis Katlaps.

Pēc pandēmijas šobrīd atkal notiek daudzi augsta līmeņa konkursi, kuros iespējams piedalīties, un Talsu novada audzēkņiem tas izdodas ar lieliskiem panākumiem. Talsu novada pašvaldības godināšanas pasākumā nonāk tie, kuri augstus rezultātus sasnieguši valsts un pat ārpus valsts robežām. Viens pēc otra izcilnieki nāk saņemt savu paldies. “Kāds nāk ļoti priecīgs, kāds satraucies, kāds kautrīgi nāk, kāds ar smaidu sejā,” teic Uldis Katlaps.

Ir arī jaunieši, kuri izcilnieku vidū nokļūst gadu no gada. Mūsu uzrunātie jaunieši atzīst, ka dara to, kas viņiem patīk. Pat matemātikas olimpiādes. “Es izbaudu matemātiku, un tāpēc katru gadu piedalos. Matemātika man liekas interesanta darboties ar skaitlīšiem. It īpaši ģeometrija. Un olimpiādē es ieguvu pirmo vietu novadā,” priecājas Talsu Valsts ģimnāzijas audzēkne Rūta Strazdiņa.

Jaunieši savam talantam pievienojuši cītīgu darbu un zināšanas, lai gūtu panākumus un tiektos uz vislielākajām virsotnēm. Viens no Emīla Panižnika talantiem ir skatuves runa. “Man kādreiz šis nebija tik svarīgi, bet tad, kad tu sajūti to, ka tev ir lielāki un lielāki panākumi, tad tas sāk reāli iepatikties,” atklāj Talsu pamatskolas skolnieks Emīls Panižniks.

Dodoties pretī vasaras brīvlaikam, pasākuma vadītāji aicināja katram aizdomāties par jautājumu, ko no žurnālistiem nupat saņēmis pasaules čempionāta labākais vārtsargs Artūrs Šilovs – ko tu caur šo sasniegumu ieguvi sev? “Es noteikti ieguvu to prieku par sevi, ka es varu aiziet un sasniegt kaut ko tādu. Pašvērtējums paceļas, kad tu spēj izdarīt un aiziet – ar lepnumu to visu,” stāsta Rūta Strazdiņa.

Talsu novada izcilnieki saņem arī naudas balvas, sākot no 85 līdz 140 eiro.  “Tāpēc ir vērts censties. Nu, jācer, ka mēs šo balvas apmēru varēsim laika gaitā palielināt, jo nu jau dažus gadus tas nav audzis, un pienācis laiks, droši vien, arī to palielināt,” teic Uldis Katlaps.

Audzēkņu panākumi ir arī skolotāju panākums. Tā kā izcilāko skolēnu kļūst vairāk, pedagogus un jauniešus sumina atsevišķi – skolotājiem tas vēl priekšā rudenī.

Materiāls tapis ar Mediju atbalsta fonda finansējumu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par saturu atbild SIA “TV9 Pakalni”.