Radošajā konkursā «Iekāp otra kurpēs!» uzvar jauniete no Talsiem

Radošajā konkursā «Iekāp otra kurpēs!» uzvar jauniete no Talsiem

Ar 10 uzvarētāju noteikšanu noslēdzies Labklājības ministrijas rīkotais radošais konkurss jauniešiem «Iekāp otra kurpēs!».

Konkurss norisinājās septembrī un oktobrī, aicinot jauniešus iedziļināties cilvēku ar funkcionāliem un garīga rakstura traucējumiem un bez vecāku gādības palikušo bērnu un jauniešu ikdienā, lai mazinātu aizspriedumus un veicinātu pieņemšanu. Konkursā iesūtīti 96 unikāli darbi, kuru autori ir jaunieši no 14 līdz 25 gadu vecumam. Izveidojot īpašu mākslas darbu, pirmo vietu kategorijā «Cilvēki ar garīga rakstura traucējumiem» saņēmusi Amanda Ketija Jēkabsone (21 gads) no Talsiem.

Amandas Ketijas Jēkabsones komikss konkursā ieguva 1. vietu kategorijā «Cilvēki ar garīga rakstura traucējumiem».

Lai atgādinātu, ka ikviens vēlas atrast savu vietu pasaulē un justies pieņemts — arī tad, ja dzīvo ar garīga rakstura vai funkcionāliem traucējumiem; arī tad, ja nav vecāku, kas varētu sniegt nepieciešamo atbalstu, — konkursa rīkotāji aicināja izvēlēties vienu no konkursa tēmām: «Cilvēki ar garīga rakstura traucējumiem», «Bērni ar funkcionāliem traucējumiem», «Bērni, kuri dzīvo vai ir dzīvojuši institucionālajā ārpusģimenes aprūpē», iepazīt to tuvāk un radoši izpausties.

Kategorijā «Cilvēki ar garīga rakstura traucējumiem» par uzvarētājām atzītas Amanda Ketija Jēkabsone (21 g., Talsi), Beāte Šneidere (16 g., Kuldīga) un Evija Kreba (21 g., Liepāja).

«Es jau vairākus gadus zīmēju komiksus par savām bažām vai problēmām dzīvē, lai pārliecinātu pati sevi, ka es neesmu viena. Kad es stāstu citiem, visi «noliek» manas domas un nemaz nesaprot, kā ir dzīvot katru dienu ar šādām smadzenēm,» savā pieredzē dalās Amanda Ketija Jēkabsone.