Radošas dāvanas vārda dienā

Vai zinājāt, ka pasaulē ir 21 valsts, kurā tiek svinētas vārda dienas? Līdz mūsdienām šo svētku svinēšana ir saglabājusies valstīs, kurās par galvenajām konfesijām tiek uzskatīta katoļticība un pareizticība. Tradīcija aizsākās viduslaikos, kad katrā no dienām tika godināts kāds no svētajiem. Pirms vairākiem gadsimtiem, jaundzimušajiem vārds tika piešķirts kristīšanas dienā, vadoties pēc tā svētā vārda, kura vārds minēts kalendārā viņa dzimšanas dienā. Vārda dienu kalendārs mūsdienīgākā izpratnē, pirmo reizi tika izveidots Zviedrijā, 18. gadsimtā. Pēcāk tas tika papildināts ar lietotajiem personvārdiem, kas pastāvēja līdzās ar svēto vārdiem. Skaidrs, ka vārda dienu kalendāri tiek regulāri papildināti un rediģēti, pamatojoties uz aktuālajiem vārdu lietojumiem, tādēļ, mūsdienu kalendārā neatradīsim vairs tādus vārdus kā Lēnprātīte un Strāduls, bet gan mūsdienīgākus, piemēram, Ričards, Simona vai Paula.

Ko dāvināt vārda dienā?

Tradicionāli iegājies, ka vārda dienas tiek atzīmētas ne tik pompozi, parasti ģimenes un tuvāko draugu lokā. Arī dāvanas vārda dienās tiek piemeklētas nelielākas, bet tas nenozīmē, ka mazāk vērtīgas. Mūsdienās, kad veikalu plauktos varam atrast visu iespējamo un neiespējamo, apjukt ir pavisam viegli. Ja jāizvēlas dāvana vārda dienā, tad vislabākā izvēle būs dāvanu karte. Jau sen jāatmet muļķīgie stereotipi par to, ka dāvanu kartes ir bezpersoniskas un garlaicīgas. Dāvanu karte sniedz iespēju tās saņēmējam iegādāties tieši to, ko sirds vēlas. Kā gan šādu dāvanu var saukt par bezpersonisku?

Elektroniska dāvanu karte e-pastā

Viena no skaistākajām lietām, ko kādam uzdāvināt svētkos, ir neaizmirstamas emocijas. Davanuserviss.lv piedāvātās dāvanu kartes sniedz iespēju lieliski pavadīt laiku relaksējošā atpūtā vienatnē, divatā ar savu otro pusīti vai pat jautrā draugu lokā. Atliek vien izvēlēties to, kas gaviļniekam saistošs un perfekta dāvana ir rokā! Dāvanu karšu izmantošanas termiņš ir trīs gadi – divus gadus ir iespējams izmantot konkrētos pakalpojumus un vienu gadu pakalpojumus dāvanu kartes vērtībā. Elektroniskās dāvanu kartes tiek piegādātas ar e-pasta starpniecību. To var glīti izdrukāt un noformēt dāvināšanai, vai uzreiz uzdāvināt, norādot gaviļnieka e-pasta adresi.