Pastendes tilta remonta dēļ jāizmanto apvedceļi

Pastendes tilta remonta dēļ jāizmanto apvedceļi

Novembra vidū Ģibuļu pagasta Pastendē uzsākti būvdarbi pie tilta, kas atrodas pār Stendes upi, uz autoceļa Talsi—Remeši (4,80. km). Plānots, ka darbus pabeigs nākamā gada otrajā ceturksnī.

Autovadītājiem jārēķinās, ka šķērsot upi šajā vietā nav iespējams. Kā «Talsu Vēstis» novēroja, vieglās automašīnas to dara, braucot pa tiltu Skolas ielā, kur atļauts braukt pa vienu joslu un ar ātruma ierobežojumu 20 km/h. Šo tiltu izmanto arī gājēji. Savukārt smagā tehnika izmanto ceļu, nogriežoties uz Darba ielu (ja brauc no Talsu puses virzienā uz Ventspili), un pēc tam pirmajā trīs atzaru krustojumā nogriežoties pa kreisi, lai jau drīz vien atrastos uz Ventspils šosejas.

«1966. gadā uzbūvētā dzelzsbetona vienlaiduma tiltu pilnībā demontēs, jo tam konstatēti būtiski defekti. Tā vietā uzbūvēs jaunu tērauda lokšņu velves konstrukcijas tiltu uz dzelzsbetona pamatiem, tilta gala sienas paredzēts izbūvēt upes augšteces un lejteces galos. Tilta labajā pusē izbūvēs ietvi ar betona bruģakmens segumu. Darbu ietvaros upes gultni pie tilta nostiprinās ar laukakmeņiem, bet nogāžu stiprināšanai izbūvēs laukakmeņu klājumu betonā,»

skaidro VSIA «Latvijas Valsts ceļi». Būvdarbus veic SIA «Katleri» par līgumcenu 574 164,36 eiro (ar PVN), būvuzraudzību nodrošina SIA «Teede insenerid», projekta autors — SIA «Inženierbūve».

Pastendnieks Andris Bērziņš, kurš dzīvo mājā, kas atrodas tieši blakus tiltam, teic, ka viņam būvdarbi nekādas problēmas nerada. /Foto: Terēze Matisone/

«Es ikdienā pārvietojos ar automašīnu, tā ka nav nekādu problēmu, lai kaut kur nokļūtu. Nav arī jāmēro tāls ceļš, lai šķērsotu upi, jo to var izdarīt pa tepat netālu esošo tiltu Skolas ielā. Savukārt lielāki transportlīdzekļi, piemēram, autobusi, kuri nedrīkst braukt pa tiltu Skolas ielā, brauc pa ceļu, kas iet virzienā uz uzņēmumu «Brabantia», un tur tālāk iespējams izbraukt ārā uz Ventspils šosejas, tā ka nenākas pat mērot papildu lielus attālumus,»

stāsta A. Bērziņš. Viņš ar humoru piebilst, ka interesantas bijušas pirmās dienas, kad būvdarbi uzsākti, jo ļoti daudzi autovadītāji neesot pamanījuši izvietoto ceļa zīmi, kas aizliedz braukt tālāk. Tad vakaros mājas logi «žibinājušies» no transportlīdzekļu gaismām, kuri pastendnieka mājas ceļa galā veikuši apgriešanās manevru, lai dotos atpakaļ. «Pat ātrie nepamanīja zīmi!» bilst A. Bērziņš.

Vieglo automašīnu vadītāji, Stendes upes sķērsošanai Pastendē, var izmantot pērn atjaunoto tiltu Skolas ielā. /Foto: Terēze Matisone/