Rudens noskaņā izrādes turpinās Mārtiņa Vilsona verandā

Rudens noskaņā izrādes turpinās Mārtiņa Vilsona verandā

Aktiera Mārtiņa Vilsona dzejas izrādes ir izpelnījušās skatītāju mīlestību visā Latvijā. Tās notiek aktiera piejūras mājas verandā Upesgrīvā – mājas teātra atmosfērā –, šobrīd ar īpašu rudens šarmu. Jaunākajā muzikālajā dzejas izrādē “Mīlestības gads” aktieris apvienojis Aleksandra Čaka dzeju un Nika Matvejeva mūziku, dāvinot šo darbu dzimšanas dienā mūžībā aizgājušajam draugam.

Ja sākumā uz izrādi Upesgrīvas “Rūķos” cilvēki dodas bikli, tad jau ar pirmajiem soļiem, ko sper Vilsonu ģimenes virtuvē, ir sajūta kā mājas viesībās. Sprakšķ malka kamīnā, un ar zeltera glāzi rokās viesi ieņem vietas izrādei. “Mēs katru gadu atbraucam, jo tas ir skaists notikums. Un paklausīties dzeju ar mākslinieka acīm ir daudz vērtīgāk nekā pašiem izlasīt grāmatā. Šāda veida svētdienas vakaru pavadīšana, man liekas, ir ļoti interesanti un jēgpilni. Katrā ziņā tās siermaizes arī noteikti, manā gadījumā, ir ļoti svarīgs faktors,” teic izrādes skatītāji no Siguldas Daniels un Kitija.

Šī jau ir otrā Mārtiņa Vilsona izrāde ar Čaka dzeju, šoreiz ar erotisku pieskārienu, kas rosina iztēli, un stāsta par mīlestību pret dzīvi un sievieti. Visu verandā notiekošo izrāžu aprakstā ir brīdinājums, ka tajās var piedalīties kaķi. Līdz šim mājas mīluļi skatītājiem likuši vilties un izrādes ignorējuši, bet “Mīlestības gadu” viņi iecienījuši. Arī šoreiz Mārtiņš Vilsons uz brīdi pārtrauc izrādi, lai ielaistu skaļi ņaudošo draugu.

Izrādē skan aktiera drauga, mūžībā aizgājušā Nika Matvejeva mūzika. “Man vajadzēja tādas dziesmas izvēlēties, kas atsaucas arī manā dvēselē. Un es jau viņas precīzi nedziedu – notis tās pašas, bet es nedaudz citādāk tās dziedu. Tā kā es to varu. Es jau domāju, ka viņš vienalga ir priecīgs. Jo viņam šogad 65 gadi paliek,” stāsta aktieris Mārtiņš Vilsons.

Šogad aprit arī tieši 100 gadu kopš Čaka pirmā mīlestība pamudināja viņu savas sajūtas pierakstīt dzejā. Čaka dzeja arī skatītājus vilina atgriezties Vilsonu verandā, un izrādi “Mīlestības gads” šoreiz izvēlēties arī kāzu jubilejas atzīmēšanai. “Tas ir daudz labāk, nekā aiziet, teiksim, uz teātri un lielas publikas klātienē klausīties kaut ko tik intīmu un tik foršu. Un arī šajā brīdī Čaka dzejas vārdi ir ļoti aktuāli sabiedrībā. Tie, kas to māk izlasīt, saprast un iedziļināties jēgā, teiksim tā,” dalās izrādes skatītāji no Tukuma Mareks un Ilze.

“Redzot, ka viesi atgriežas atkal un atkal – tad ir tā sajūta, ka viss ir pareizi. Jo vienu reizi jau visi var pamēģināt. Tā sajūta, ka mēs darām labu lietu, kas mums pašiem patīk, tātad tas nozīmē, ka tas ir vajadzīgs,” stāsta “Vilsons production” projektu vadītāja Zane Vilsone.

Ja sākumā izrādes Vilsonu verandā bija pandēmijas ierobežojumu laika avantūra un notika vien vasarā, tad jau pērn ģimene izmēģināja, ka arī nesezonā skatītājiem patīk braukt uz laukiem. Tāpēc arī šoziem izrādes turpināsies.

Materiāls tapis ar Mediju atbalsta fonda finansējumu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par saturu atbild SIA “TV9 Pakalni”.

Foto: “Vilsons production” publicitātes foto.