Sabilē atklāja tūrisma sezonu

Sabilē atklāja tūrisma sezonu

30. aprīlī noritēja ne tikai Lielā talka, bet arī atsākās tūrisma sezona Sabilē, kuru atklāja kopā ar Sabiles mākslas, kultūras un tūrisma centra vēstures un informatīvo stendu, «Krājumu medībām» un «Brass.EDU» pūtēju kvintetu.

Pie Sabiles mākslas, kultūras un tūrisma centra rosība bija manāma jau no paša rīta. Centra vadītāja Ginta Petra kopā ar Sabiles pilsētas un Abavas pagasta pārvaldes vadītāju Zigmundu Brunavu, Talsu novada muzeja direktoru Uldi Jaunzemu-Pētersonu un Sabiles gidu Māri Lāci ar svinīgām uzrunām atklāja vēstures un informatīvo stendu pie ieejas durvīm.

Svinīgā vēstures un informatīvā stenda atklāšana.
No kreisās: Sabiles un Abavas pagasta pārvaldes vadītājs Zigmunds Brunavs, Talsu novada muzeja direktors Uldis Jaunzems-Pētersons, vides gids Māris Lācis un Sabiles mākslas, kultūras un tūrisma centra vadītāja Ginta Petra. /Foto: Niceta Anna Stariņa/

Pasākuma apmeklētāji pēc tam tik gaidīti «Krājumu medībās», ko bija sarūpējis Talsu novada muzejs. Iedzīvotājiem bija doti trīs atbilžu varianti senlaicīgiem priekšmetiem, kurus izmantojuši mūsu senči. Muzeja darbinieki parūpējas, lai apraksts par katru priekšmetu būtu interesants, ticams un grūti atminams, taču galu galā apmeklētāji nokļuva pie pareizā varianta.

Pēc «Krājumu medībām» Sabiles gids Māris Lācis atklāja tūrisma sezonu, izvadot interesentus īsā ekskursijā pa pilsētas senlaicīgajām vietām — par katru no tām pastāstot interesantu stāstu, ko konkrētā vieta glabā jau vairākus gadus. Atklāšanas maršruts bija salīdzinoši īss, lai ikviens, kam ir vēlme, varētu atgriezties un baudīt pūtēju kvinteta «Brass.EDU» koncertu.

Talsu novada muzeja darbinieki izved nelielā stāstu ekskursijā un iepazīstina ar «Krājumu medībām». /Foto: Niceta Anna Stariņa/

Paralēli tūrisma sezona atklāšanai un pasākumiem centra laukumā Sabiles mākslas skolas audzēkņi veidoja «Mākslas strautu», kurā attēloja mākslas un mūzikas apvienojumu. Bērni tika aicināti iemest savus darbus lielajā mākslas, tūrisma un kultūras centra kastē, lai tie pēc gadiem būtu kā vēsturisks pierādījums nākamajām paaudzēm.

Pasākumu noslēdza «Brass.EDU» pūtēju kvintets ar muzikālu pārsteigumu, savā priekšnesumā iesaistot arī bungas, lai šis grandiozais noslēgums kalpotu kā iespaidīgs sākums jaunajai sezonai.

Pūtēju kvintets «Brass.EDU» sagaida atpakaļ ne tikai visus tūristus, bet arī interesentus, kas ieradušies baudīt mākslu. /Foto: Niceta Anna Stariņa/