Seifi: izvēlieties piemērotāko atbilstoši savām vajadzībām

Seifi: izvēlieties piemērotāko atbilstoši savām vajadzībām

 

Seifi vienmēr ir bijuši svarīga drošības sastāvdaļa mūsu darbavietās un mājās. Mūsdienās ir atrodami seifi ar dažāda veida funkcijām, kas nodrošina lielāku drošību un dvēseles mieru, bet, vai zinājāt, ka to izmantošana sākās 13. gs. p. m. ē.?

Senākais reģistrētais “seifa” izmantošanas gadījums ir datēts ar 13. gs. p. m. ē. faraona Ramesses II kapenēs. Tas bija izgatavots no koka, un tam bija kustīgas tapas, kuras iebīdīja caurumos, lai aizslēgtu seifu. Vēlāk seifi tika izgatavoti no dzelzs, kuru iekšējās sienas bija no akmens, ģipša, koka, cementa, ķieģeļiem, azbesta, un tiem bija uzstādīti trauksmes zvaniņi, kas zvanīja, ja kāds mēģinātu tos atvērt, kā arī pieejamas slēdzenes, kas bija kodētas ar cipariem un burtiem. Lai gan tos nevar salīdzināt ar mūsdienu seifiem, ir interesanti uzzināt, ka par šādu produktu tika padomāts jau pirms daudziem gadsimtiem.

Par laimi, 700 gadu laikā esam nogājuši garu ceļu, un tagad seifi ir izgatavoti tā, lai tie izturētu ugunsgrēku, sprādzienus un dažos gadījumos pat vilcienu ietriekšanos tajos!

Kā izvēlēties piemērotāko seifu savam mājoklim

Izvēloties seifu savam mājoklim, vissvarīgākās lietas, kas jāņem vērā, ir izmērs, aizsardzības veidi un, protams, cena.

Kāda izmēra seifs jums ir nepieciešams?

Vispirms jums jāapsver kādus, mājoklī esošos priekšmetus, vēlaties glabāt seifā. Tas noteiks, kāda izmēra seifs jums ir nepieciešams.

Kāda veida aizsardzība ir nepieciešama jūsu seifam?

Nākamā lieta, kas jāņem vērā attiecībā uz mājas seifiem, ir aizsardzība, ko tie var piedāvāt ugunsgrēka, ūdens bojājumu un zādzību gadījumos.

Cik daudz esat gatavs maksāt par seifu?

Visbeidzot, apsverot, kādu seifu iegādāties, protams, jāņem vērā arī cena.

Nekad nav patīkami domāt par to, ka mājokli apzags, notiks ugunsgrēks vai citas dabas katastrofas. Taču šādas lietas diemžēl notiek katru dienu.

Ja veltīsiet dažas minūtes, lai apdomātu, kāds seifs jums ir nepieciešams, un ieguldīsiet tajā naudu, jūs varēsiet dzīvot mierīgi, zinot, ka esat spēris vēl vienu soli ceļā uz savu vērtīgā īpašuma aizsardzību.

 

JAUNUMS

Tagad pieejama arī
“Talsu Vēstis” e-avīze.
Abonē un lasi savā telefonā, datorā vai planšetē no jebkuras vietas pasaulē.