Sērfotāji «šķeļ» viļņus arī ziemā

Sērfotāji «šķeļ» viļņus arī ziemā

31 gadu vecais Gatis Vaitovskis ir pārliecināts, ka dzīvē ir jāizmēģina viss jaunais, jo tikai tā varam gūt nebijušas emocijas, pieredzi un laimes hormonus. Un ko tu esi gatavs izmēģināt jaunajā gadā? Varbūt sērfošanu ziemā?

Gata dzimtā puse ir Talsu novada Abavas pagasts, bet nu jau desmit gadus viņš dzīvo un strādā Ventspilī par informācijas sistēmu testētāju un vada komandu.

Ar vindsērfingu un sērfošanu abavnieks nodarbojas aptuveni četrus gadus, un viļņus viņš «ķer» dažādās piekrastes vietās. Ventspilī no viņa dzīvesvietas līdz jūrai ir trīs minūšu gājiens, bet iecienītākās ūdenssporta veidu vietas ir Pāvilosta un Liepāja, jo tur ir labāki viļņi.

«Visu mūžu esmu bijis ļoti aktīvs un nodarbojos ar daudz un dažādiem sporta veidiem. Braucu ar kalnu velosipēdu, ar motociklu motokrosā, nirstu, skrienu, spēlēju hokeju u.c. Ar sportu nodarbojos ļoti regulāri, tā ir neatņemama manas dzīves sastāvdaļa,» stāsta G. Vaitovskis. Izrādās, ka sērfošanai un vindsērfingam pievērsās, jo viņam bija bail no jūras. «Būtu savulaik noslīcis, ja draugs man nebūtu palīdzējis. Tad es sapratu, ka man ir jātiek galā ar šīm bailēm, un sāku nodarboties ar ūdens sporta veidiem. Sāku ar vindsērfingu, bet pēc tam arī ar sērfošanu, jo vindsērfingam ir vajadzīgs pietiekami stiprs vējš, bet sērfošanai ne tik ļoti. Latvieši nav pieraduši pie sērfošanas, tāpēc domā, ka to pie mums nevar darīt. Tagad tas paliek aizvien populārāks,» ar novērojumiem dalās Gatis. Ekstrēmos ūdens sporta veidus Gatis apguvis tepat, Latvijā. Ārzemēs to vēl nav sanācis darīt.

Abavnieks Gatis Vaitovskis (no labās) ar kolēģiem no «TestDevLab» Māri Lagzdiņu (vidū) un Uldi Ziņģi (no kreisās) Ventspils pludmalē. Lai arī kādi viļņi būtu jūrā un dzīvē, jaunajā gadā vēlams visiem saglabāt līdzsvaru! /Foto: Linda Jansone/

Interesanti šķiet tas, ka ar šiem sporta veidiem abavnieks nodarbojas visu gadu. Domājot par ziemu, šķiet, vai to darot, nav ļoti auksti. Šis jautājums, kā izrādās, esot visbiežākais, ko viņš saņem no cilvēkiem. Atbilde ir — auksti nav. «Cilvēki to sauc par ziemas sērfošanu, bet mēs paši sakām, ka vienkārši dodamies sērfot. Rudenī un ziemā ir visvairāk vēju, tāpēc tad arī labākie viļņi. Vasarā ir forši sērfot, jo tad to var darīt šortos, bez speciāla tērpa,» atzīst G. Vaitovskis.

Domājot par aizvadīto gadu, viņš teic, ka sporta jomā tas bijis ļoti labs: «Man bija konkrēti mērķi, ko vēlējos sasniegt, un to arī izdarīju. Par to ir gandarījums. Ja runājam par aizvadīto gadu globālā mērogā, es ļoti gaidu, kad beigsies šī bezjēdzīgā situācija ar karu, kas norisinās Ukrainā. Es neredzu jēgu un nesaprotu, kāpēc tas viss notiek.»

Savukārt atceroties pandēmijas laiku, kas nu jau aiz muguras, Gatis teic, ka tas viņu nav būtiski ietekmējis, jo savu darbu var veikt attālināti un arī sporta nodarbēm tas nav traucējis. «Man šķiet, ka šis laiks sabiedrībai lika par daudz ko aizdomāties, kā arī ieviest ikdienas dzīvē dažādus noderīgus ieradumus.»

Gatis Jaunajā gadā novēl saņemties uzsākt kaut ko jaunu, jo bieži vien cilvēks grib kaut ko pamēģināt, bet nevar saņemties: «Un, kad pamēģina, saprot, cik tas ir forši! Tāpēc arī man ir tik daudz hobiju, jo uzdrošinos pamēģināt jaunas lietas. Arī par vindsērfingu un sērfošanu domāju jau ilgu laiku atpakaļ. Šķita, ka tas nu ir kaut kas īpašs, bet, kad pamēģini, saproti, ka tas nav tik neiespējami, kā varbūt sākotnēji licies.»