Siltas zupas izsniegšanas punkta apmeklētāju skaits pieaug

Siltas zupas izsniegšanas punkta apmeklētāju skaits pieaug

Siltas zupas izsniegšanas punkts kafejnīcā «Bella» Talsos, Brīvības ielā 4, no 2. oktobra uzsāka savu otro sezonu. Pirmajā siltas zupas izsniegšanas punkta darbošanās nedēļā izsniegtas 366 zupas porcijas, bet pagājušajā nedēļā — 464 porcijas, kas ir jau gandrīz par 100 porcijām nedēļas laikā vairāk nekā pirmajā darbības nedēļā.

Pagājušās nedēļas siltas zupas porcijas, kuras viena cena ir 1, 60 eiro, no saziedotajiem finansiālajiem līdzekļiem izmaksāja 742, 40 eiro. Katru dienu apmeklētāju skaits bijis tuvu simtam, vien trešdien izsniegtas 83 porcijas. «Tas parāda, cik ļoti Talsiem ir nepieciešama šī vieta, kur saņemt siltas zupas puslitru,» pauž iniciatīvas autore Jana Biezā.

Nenoliedzami, ka siltas zupas izsniegšanas punkta darbam jau saziedotie līdzekļi pie šāda pieprasījuma sarūk ātrāk, tāpēc joprojām ir aicinājums atbalstīt iniciatīvu, sūtot savu ziedojumu uz biedrības «Baložu pasts» kontu: LV58HABA0551040981861, mērķī norādot: Sociāli mazaizsargāto sabiedrības grupu atbalstam. Siltas zupas iesniegšanas punktu ikviens var atbalstīt arī ar kartupeļiem, burkāniem, sarkanajām bietēm, pupiņām un skaidrā naudā ziedot var kafejnīcā «Bella».

Siltas zupas izsniegšanas punkts darbojas, pateicoties tikai iedzīvotāju un nedaudzu uzņēmumu ziedojumiem. Pagājušajā siltās zupas izsniegšanas punkta sezonā tika izsniegtas 10 056 zupas porcijas. Siltās zupas porcija darba dienās pieejama ikvienam Talsu novada iedzīvotājam, kurš nonācis grūtībās. Jāakcentē, ka apliecinājums par statusu vai krīzes situāciju nebūs jāuzrāda, un šīs labdarības iniciatīvas entuziasti paļaujas un katra paša godaprātu.

#SIF_MAF2023