Pilnveidos valsts agrīnās brīdināšanas sistēmu

Pilnveidos valsts agrīnās brīdināšanas sistēmu

Otrdien, 17. oktobrī, Ministru kabinets pieņēma noteikumus, kuru mērķis ir uzsākt Iekšlietu ministrijas Informācijas centra projektu «Sabiedrības brīdināšanas sistēmas ABS+ ieviešana». To plānots realizēt Eiropas Reģionālās attīstības fonda ietvaros.

2020. gadā tika veikts pētījums, kā rezultātā secināts, ka Latvijā piemērotākais risinājums sabiedrības brīdināšanas sistēmai ir šūnu apraides tehnoloģija. «Šūnu apraides risinājums plānots kā jauns risinājums, kas ļaus iedzīvotājiem paziņojumu par iespējamu apdraudējumu vai notikušu katastrofu saņemt mobilajā tālrunī, ja tie atrodas ģeogrāfiskā apgabalā, kur pastāv apdraudējums. Šīs sistēmas galvenais ieguvums ir iespēja ātri apziņot iedzīvotājus un tūristus noteiktā teritorijā. Pašlaik ir pabeigta sistēmas ieviešanas izpēte, kā arī pārrunās ar Latvijas mobilo sakaru operatoriem ir panākta vienota izpratne par sistēmas arhitektūru un sadarbības kārtību.

Sistēmas ieviešanai tehniskā specifikācija veidota, kā piemēru pārņemot Eiropas Savienības dalībvalstu un Norvēģijas pieredzi un labāko praksi saistībā ar jaunākajiem un modernākajiem šūnu apraides sistēmas risinājumiem. Sistēma tiek paredzēta ar skatu uz nākotni, iestrādājot jau darbam gatavus daudzkanālu risinājumus, kas turpmāk ļaus Latvijai pēc nepieciešamības papildināt sistēmu ar papildu funkcionalitāti,» informē Iekšlietu ministrijas Komunikācijas nodaļa. Sistēmas darbības uzsākšana paredzēta 2024. gada otrajā pusē.

Projektam pieejamais kopējais attiecināmais finansējums ir 3 225 000 eiro, no tiem Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums — 2 741 250 eiro un valsts budžeta līdzfinansējums — 483 750 eiro.

#SIF_MAF2023

JAUNUMS

Tagad pieejama arī
“Talsu Vēstis” e-avīze.
Abonē un lasi savā telefonā, datorā vai planšetē no jebkuras vietas pasaulē.