Soļu izaicinājumā noskaidros kustīgāko Latvijas pašvaldību

Soļu izaicinājumā noskaidros kustīgāko Latvijas pašvaldību

«Miljoni soļu Latvijai» ir izaicinājums, kurā aicinātas piedalīties pašvaldības un to iedzīvotāji. Noietos soļus fiksēs digitālā lietotnē, lai noskaidrotu kustīgāko pašvaldību. Kā informē Sabiedrības integrācijas fonds, izaicinājums sākās 23. decembrī un ilgs līdz 2024. gada 29. februārim.

Līdzīgs izaicinājums jau noritējis Lietuvā — tur vairāk nekā 160 000 Lietuvas iedzīvotāju kopīgi sakrājuši 40 miljardus soļu. Staigāšanas izaicinājuma «Miljoni soļu Latvijai» mērķis ir ne tikai motivēt Latvijas iedzīvotājus veselīga dzīvesveida atbalstīšanā arī ziemā, kopīgi iekustinot Latviju, bet arī veidot ikviena iedzīvotāja piederības un kopienas sajūtu savai pašvaldībai.

Izaicinājums darbosies virtuāli, mudinot dalībniekus — ikvienu Latvijas iedzīvotāju — reģistrēties digitālajā lietotnē «Walk15» un izvēlēties konkrētu pašvaldību, lai fiksētu pastaigās, skrējienos un kustībā sakrātos soļus. Komandu jeb pašvaldību rezultātus aprēķinās pēc vidējā soļu skaita — kopējais soļu skaits tiks dalīts ar dalībnieku skaitu. Svarīgi ņemt vērā, ka «Walk15» lietotne automātiski reģistrē soļus pat tad, ja tā nav ieslēgta. Taču, lai nodrošinātu, ka katrs nostaigātais solis tiek iekļauts kopējā skaitā, vismaz reizi dažās dienās vajag atvērt lietotni.

Lai veicinātu draudzīgu sacensību, izaicinājuma laikā lietotnē katras pašvaldības iedzīvotāji varēs aplūkot aktīvākos soļotājus, kā arī sekot līdzi savai pozīcijai pašvaldības topā un redzēt, vai dienas laikā izdevies sasniegt veselības ekspertu ieteiktos 10 000 soļus.

#SIF_MAF2023