Šonedēļ sola netipiski siltu laiku

Šonedēļ sola netipiski siltu laiku

Kā liecina laika prognozes, šonedēļ saglabāšoties septembra otrajai pusei neierasti silts laiks.

Kā prognozē sabiedrisko mediju portāls www.lsm.lv, otrdienas nakts būs krietni siltāka par iepriekšējām, minimālā temperatūra 10—17 grādi, bet diena būs vasarīgi silta — līdz 20—25 grādiem. Dienas gaitā vietām īslaicīgi līs, pēcpusdienā Latvijas centrālajā un austrumu daļā arī pērkona lietusgāzes.

Trešdiena būs mākoņaināka, vējaināka un vēsāka, daudzviet gaidāms neliels lietus, maksimālā temperatūra 16—21 grāds. Ceturtdien un piektdien laiks būs saulains; ar mēreniem dienvidu, dienvidaustrumu vējiem pie mums ieplūdīs siltāks gaiss un augstākā gaisa temperatūra šonedēļ gaidāma piektdien, kad lielākajā valsts daļā tā sasniegs 23—27 grādus, vietām piekrastē nedaudz vēsāks.

Pašreizējās prognozes liecina, ka piektdiena, 22. septembris, būs vēlākais datums rudenī, kad Latvijā fiksēts 27 grādu karstums. Ja prognozes piepildīsies, tiks pārspēts 22. septembra maksimālās gaisa temperatūras rekords, kas uzstādīts 1989. gadā, kad Priekuļos bija 24,3 grādi, informē laika ziņu eksperts Toms Bricis.

Sestdien Latviju šķērsos aukstā atmosfēras fronte, kas atnesīs lietu, vietām pērkona negaisu un stipras lietusgāzes. Sestdien vēl valsts austrumos temperatūra būs ap 25 grādiem, bet svētdien jau visā Latvijā kļūs vēsāks un maksimālā temperatūra nepārsniegs 15—20 grādus.