Šopavasar pircēji izvēlas ziedus Ukrainas karoga krāsās

Šopavasar pircēji izvēlas ziedus Ukrainas karoga krāsās

Lai gan naktīs temperatūra noslīd vēl krietni zem nulles, šis ir piemērots laiks, lai stādītu atraitnītes. Jungfermaņu ģimenes siltumnīcās “Ainavās” pie Talsu pilsētas robežas to ir gana daudz — dažādās krāsās un formās. Spēku uzņem arī podiņos sastādītās vasaras puķes, lai tās piedāvājumā būtu maijā.

“Atraitnīšu stādu tirdzniecību sākām jau pirms divām nedēļām, bet tagad tās pie mums redzamas visā krāšņumā,” izrādot siltumnīcu, kurā saliktas pavasarī stādāmās puķes, saka audzētāja Signe Jungfermane- Griglauska. Šogad pieprasītākās krāsas ir zilgandzeltenie toņi, arī dzeltenās un zilās krāsas atraitnītes. Audzētāja pieļauj, ka pieprasījums pēc šādām krāsām, iespējams, ir tādēļ, lai paustu zināmu atbalstu Ukrainā notiekošajam. “Pie mums cilvēki visu atraitnīšu krāsu toņus var redzēt vienuviet, novērtēt un izvēlēties sev tīkamākos stādus; katrs pircējs pēc sava noskaņojuma,” teic puķu audzētāja. Bez atraitnītēm pavasara puķu piedāvājumā ir arī prīmulas un sniegarozes, kas vienas no pirmajām uzzied dārzā, kad vēl ir sniegs.

Tuvākajā laikā darbus iecerēts pabeigt trešās lielās siltumnīcas izveidē, kurā spēkus uzņems podos sastādītās vasaras puķes. /Foto: Edgars Lācis/

Tagad lielākā rosība notiek, lai podiņos sastādītu visus atvestos vasaras puķu stādiņus, lai tie uzņemtu spēku augšanai un maija vidū būtu pārdodami. Pašlaik šis darbs esot pusē. Grūti nosaukt visu plašo piedāvājumu, bet, kā ierasts, tajā noteikti būs begonijas, ledenītes, plašs petūniju, stāvo un nokareno pelargoniju klāsts, graudzāles un struktūraugi jeb zaļumi, ko parasti stāda klāt puķu kompozīcijām. Piemēram, šogad jaunums ir mīlenbahija jeb tā sauktā naudiņu puķe, kurai lapiņas izskatās kā apaļas naudiņas. Tāpat būs plašs platlapu un skaraino hortenziju, kallu piedāvājums; jau tagad nopērkami dzeltenās un koraļkrāsas peoniju stādi.

Puķu audzētāja Signe Jungfermane – Griglauska rāda uzpotētā gurķa stādu, kas pieaugot dod ļoti labu ražu. Pieprasījums pēc šiem stādiem katru gadu palielinoties. /Foto: Edgars Lācis/

Savukārt pašu priekam iecerēts izaudzēt papaiju, kas ir eksotisks un siltumu mīlošs auglis, reizē arī dekoratīvs augs lapojuma dēļ.

Signe mierina, ka, neskatoties uz apkārt vērojamo dzīves dārdzību, puķu cenas šogad būtiski nebūs cēlušās. Mazliet dārgākas varbūt ir atraitnītes, bet vasaras puķēm cenas būs kā pērn, citas pat lētākas būšot, jo pieprasījums pēc tām vienmēr ir lielāks.

“Ainavas” ir vieta, kur ne tikai ir iespēja iegādāties podos stādītās pavasara un vasaras puķes, bet arī grieztos ziedus dažādiem dzīves notikumiem.  Sieviešu dienā, 8. martā, tās bijušas tulpes, bet tagad — braši aug lilijas, kuru ziedi griežami būs ap izlaidumu laiku. Savukārt vasaras noslēgumā neizpaliks gladiolu un asteru krāšņais uznāciens. Lai gan dārzkopju entuziasti šogad aicina ikvienu savos piemājas dārzos stādīt arī saulespuķes, to griezto ziedu piedāvājumā gan nebūšot. Šo puķu stādus varēšot iegādāties vasaras sākumā.

Jungfermaņu ģimene “Ainavās” sāka saimniekot pirms četriem gadiem — uz atklāta aramzemes lauka, kurā nebija nekā. Šo pāris gadu laikā sakārtots viss nepieciešamais puķu audzēšanai. Lai gan teritorija attīstībai ir plaša, trīs lielās uzslietās siltumnīcas ir tas darba apjoms, ar kuru apsaimniekošanu ģimene tiekot galā pati.

Pabeidzot darbus trešās lielās siltumnīcas uzstādīšanā, varēsim teikt, ka šajā pavasarī savu sapni par saimniekošanu “Ainavās” būsim piepildījuši!

Signe Jungfermane- Griglauska, audzētāja