Stendē aizvadīts «Cross Country» 3. posms

Stendē aizvadīts «Cross Country» 3. posms

29. maijā, Stendes mototrasē norisinājās Latvijas kausa «Cross Country» 3. posms, kurā piedalījās gan solo braucēji, gan arī kvadraciklu klases braucēji.

«Mēs ar «Cross Country», kas šajā trasē notiek jau septīto gadu, iesākām sezonu, kura turpinās ar motokrosu,» stāsta MK «Stende» vadītājs un sacensību organizators Guntars Žigats. Arī šajā sezonā solo klasē trasē devās 88 braucēji, bet kvadraciklu klasē — 20 braucēji ne tikai no Latvijas, bet arī no Lietuvas un Igaunijas.

Lai piedalītos sacensībās, ir nepieciešama laba fiziskā sagatavotība un treniņi, jo trasē pēc savas izvēles ir jāpavada viena, pusotra vai pat divas stundas. «Šie vīri ir ļoti rūdīti, viņi ir gatavi visādām nebūšanām trasē, kam viņi trenējas un uz ko arī iet,» teic G. Žigats. Šogad braucējiem nācās saskarties ar vēl lielāku izaicinājumu, jo vairākas dienas lija, kas trasi padarīja vēl grūtāk izbraucamu. «Laikapstākļi bija ļoti neapmierinoši, jo bija dubļi, lietus, kas brilles sita ciet. Tās vairs nebija lietojamas, tad pitstopā nomainīju — tas bija smagi,» braucienu atminas nu jau finišā nonākušais solo braucējs Raivis Borisovs.

Trase bija tik izaicinoša, ka braucēji dažbrīd vairs saviem spēkiem nespēja tikt ārā no dubļiem. /Foto: Terēze Matisone/

Ir arī brīži, kad braucēji izvēlas pārtraukt braucienu, pametot trasi vai nedodoties tajā nemaz. «Iemeslu neizbraukt trasi līdz galam var būt ļoti daudz. Var pietrūkt spēka, šajā gadījumā var notikt kaut kas motociklam — dubļi, saknes, tās ir glumas, koki — enduro ir neparedzams. Līdz finišam tiek spēcīgākie, uzmanīgākie. Daži, lai nebojātu tehniku, pārdomāja un nebrauca, bet tas bija mazs procents,» atzīst sacensību organizators.

/Foto: Terēze Matisone/

Lai arī šķiet, ka šāda veida sacensības ir pa spēkam vien pieaugušajiem, tomēr trasē bija manāmi arī pavisam mazi braucēji. «85. klase šeit ir pirmie, kas drīkst startēt, tad arī vecāki izvērtē, kāda ir trase, vai laist savus bērnus vai ne. Mazākie braucēji ir tikai četrus gadus veci, taču šeit viņi nebrauc, viņi piedalās motokrosā,» skaidro G. Žigats.

/Foto: Terēze Matisone/

Neskatoties uz to, ka daži no izaicinošajiem apstākļiem nobijās, vairums tomēr tika līdz finiša līnijai un izjuta gandarījumu par paveikto. «Šodien gāja pārsteidzoši labi, mazliet noraizējies biju par grūto meža posmu, kur bija vairāk dubļu un vajadzēja daudz spēka, bet esmu apmierināts par šīs dienas rezultātu. Jāspēj sev iestāstīt, ka viss ir labi, pareizi un viss izdosies, tad arī viss sanāks — ļoti vienkārša tā formula,» pieredzē dalās Raimonds Baltgalvis.

JAUNUMS

Tagad pieejama arī
“Talsu Vēstis” e-avīze.
Abonē un lasi savā telefonā, datorā vai planšetē no jebkuras vietas pasaulē.