Stendē norisinās 6. Nacionālā Kausa posms motokrosā

Stendē norisinās 6. Nacionālā Kausa posms motokrosā

10. septembra svētdiena Stendē nebija no klusajām un mierīgajām – Stendes mototrasē visas dienas garumā norisinājās 6. Nacionālā Kausa posms motokrosā, pulcējot lērumu dalībniekus un skatītājus piedalīties un vērot spraigas un aizraujošas sacensības.

Sestajam no septiņiem Nacionālā kausa posmiem motokrosā bija plānots norisināties jau augustā, tomēr laika apstākļu dēļ sacensības tika pārceltas uz 10. septembri. Organizētāji atzīmē, ka šis bijis veiksmīgs lēmums – lutina gan laika apstākļi, gan trase bez putekļiem, gan dalībnieku skaits ievērojams – par uzvarām savās klasēs cīnījās ap 200 dalībnieku. “Rīta cēlienā mums brauc jaunieši, sauksim par bērniem – galīgi maziņie piecdesmitnieki, un jocīgie braucamie pitbaiki ar lieliem vīriem. Mums ir arī lielās klases. Un tad mums ir A, B, C, D un zero iesācēji, kā ari, protams, ka PRO. Pašlaik cīņas notiek spraigas, tūlīt viss būs vēl baudāmāk, vēl tālāk,” stāsta Stendes mototrases saimnieks Guntars Žigats.

Sacensībās dienas otrajā pusē vairāk nekā 120 motosportistu cīnījās par vietām un punktiem Latvijas Nacionālā kausa motokrosā kopvērtējumam 6 dažādās klasēs, ievērojams bija arī jauno dalībnieku skaits bērnu konkurencēs. “Pašlaik bērnu ir daudz. Piecdesmitnieki ir daudz, vēl vairāk ir sešdesmit piecīši, astoņdesmit piecīši mēs redzējām – lido, tur. Jaunā paaudze, protams, nāk, kaut kāds jaunais vilnis, kad paskatāmies cik Eiropā brauc, šodien arī mums ir brīnišķīga iespēja redzēt – brauc abi divi brāļi cīruļi,” stāsta Guntars Žigats.

Gan lieli, gan mazi sportisti novērtēja trasi un sacensību organizāciju, minot, ka Stendē vienmēr esot patīkami atgriezties un šeit braukt esot citādāk nekā citur – mazāk stresa, vairāk varot izbaudīt sacensību. Mazie sportisti, kuriem savā starpā bija visai sīvas cīņas, par saviem panākumiem izteicās pozitīvi. “Mēs šodien bijām gonkās Stendē un šī gonka mums ar Patriku labi sanāca,” teic motosportists 2. vietas ieguvējs MX65J klasē Martins Cīrulis. “Es biju pirmais, Martins otrais, pēdējā aplī es cīnījos līdz galam, Martinam biškiņ iztraucēju, es pa taisni aizgāju garām, pēdējais līkums un es vinnēju gonku,” brāli papildina motosportists 1. vietas ieguvējs MX65J klasē Patriks Cīrulis. Ne tikai par pirmajām trim vietām braucējiem ir liels prieks, bet arī par to, ka brauciens pašiem paticis. “ Sākumā, kvalifikācijā, es biju biškiņ satraukusies, tad sapratu, ka sestā, tad es biju ļoti priecīga. Es nobraucu šo braucienu un biju ļoti priecīga,” stāsta motosportiste 3. vietas ieguvēja MX65J klasē Aleksa Mauriņa.

Šoreiz pasākums iekritis arī īpašā datumā, kad Latvijā tiek svinēta Tēvu diena. Tieši tēti visbiežāk ir tas galvenais virzītājspēks. Lai arī, lielākoties, bērni motosportu pārņem no vecākiem, šad tad notiekot arī otrādi. “Vecākiem tā cīņa ir lielāka nekā tam bērnam brīžiem. Protams, tas viss ir jāatbalsta, un prieks par katru, kurš to atbalsta,” teic Guntars Žigats. “Saviļņojums liels un gandarījums, ka beidzot mums sanāk arī, darbs jau ieguldīts milzīgs tajā visā. Tad, kad pats brauc, tad vispār nav uztraukums, tad vienkārši dari, kad tie bērni brauc, tad ir tā kā ir,” dalās Aleksas tētis Mārtiņš Mauriņš.

Rudens atnākšana gan vēl nenozīmējot, ka Stendē tagad kādu laiku būs klusums, bet gan tieši pretēji – ja laika apstākļi pieturēšoties labi, vēl kādu laiku trase Stendē strādās un gaidīs braucējus izbaudīt to pirms ziemas sezonas iestāšanās.

Materiāls tapis ar Mediju atbalsta fonda finansējumu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par saturu atbild SIA “TV9 Pakalni”.