Talsu novadā ierodas Eiropas labākie disku golfa spēlētāji

Talsu novadā ierodas Eiropas labākie disku golfa spēlētāji

Eiropas čempionāta posms disku golfā Talsu novadā pirmo reizi notika jau pērn, un, redzot talsinieku spējas un aizrautību, čempionāta rīkotāji solīja atgriezties. Solījumu viņi izpildīja, un šoreiz atgriezās jau ar augstāka līmeņa spēlētājiem.

Latvija labākos Eiropas spēlētājus šogad jau uzņem trīs disku golfa trasēs. Kurzemes rezidencē un Laumu dabas parkā gan spēlēja amatieri, jo līderiem tās pārāk vieglas. Lai gan jau pērn sportisti trasi Laumās nodēvēja par disku golfa paradīzi, dažiem tā nav mīļākā trase. “Varbūt tāpēc, ka es neesmu tik labs spēlētājs, šauras vietas ir, un grūti tajās trāpīt. Kā netrāpi, tā krūmos. Kamēr no krūmiem tiek ārā, rezultāts un garastāvoklis sabojājas, bet jāmēģina sevi saturēt, un tad jau viss izdosies. Trešajā diena jau, pieradu, rociņas varbūt piešāvu. Līnija jau ir iedomāta dabā, bet šad tad izlido, kā gribas, un šad tad nē,” stāsta disku golfa spēlētājs no Tukuma Jānis Orbidāns.

Lai gan sportisti ir konkurenti, to no malas nevar just, jo visi izskatās kā draudzīgs bariņš, kurš viens otru atbalsta ar padomu un uzmundrinājumu. “Disku golfa komūna ir ļoti draudzīga, un tas ir viens no disku golfa pamatprincipiem. Mēs pat klusībā nepiedomājam, lai otrs aizmestu garām. Nē, godīgi, nē. Kļūdīties nedrīkst. Bet kļūdās visi, arī labākie,” dalās Jānis Orbbidāns.

Lai gan rīti bija auksti, šoreiz čempionātam ideāli laika apstākļi. Vairāki spēlētāji trešajā dienā ar savu rezultātu ir apmierināti, bet pirmās divas dienas nav veicies, kā gribētos. “Varbūt pirms metieniem es mazliet nervozēju. Un varbūt arī mana spēle šobrīd nav tā labākā,” atzīst spēlētāja no Igaunijas Kaire Tobias.

Redzot talsinieku kaislību un spēju organizēt sacensības, jau pērn Profesionālā Disku Golfa Asociācija apsolīja, ka Eiropas čempionāts šeit atgriezīsies. Pirms 11 gadiem, kad disku golfs parādījās Laumu dabas parkā, par šādiem čempionātiem neviens neuzdrošinājās sapņot. “Tam varētu sekot turpinājums vēl lielākām sacensībām, kur atbrauktu kādi lielie grandi. Jo tas jau uzreiz piesaistītu gan skatītājus, gan celtu disku golfa popularitāti. Tie lielie spēlētāji, kas ir ar pasaules vārdu, viņi ir ļoti nozīmīgi,” teic Laumu dabas parka saimnieks Roberts Riekstiņš.

Šoreiz gan Eiropas čempionāta vadītājs nevar solīt atgriešanos jau nākamgad. Tas esot iespējams, bet, ja neizdosies, citu gadu noteikti Talsu novads tikšot iekļauts tūrē. Ja pērn Talsos notika Eiropas posms master divīzijām, tad šogad pievienojušās arī sieviešu un vīriešu augstākās divīzijas. “Tā atbildības sajūta ir stipri augstāka, vairāk uzmanības jāpievērš niansēm un darbs, protams, bija stipri vairāk,” stāsta sacensību direktors Kalvis Frīdenbergs.

Septembris ir jau sezonas noslēgums, spēlētāji vairs nav tik aktīvi, daļa slimo, tāpēc gaidīto trīs simtu vietā ieradusies puse. Taču asociācijas vadītājs uzsver, ka 150 spēlētāju no deviņām valstīm ir ļoti labs rādītājs. “Šis sporta veids Latvijā attīstās, un ir lieliski to redzēt. Esmu priecīgs, ka kaut mazliet varu palīdzēt – atvest šeit nozīmīgus pasākumus, starptautiskus spēlētājus. Vietējie to var izmantot, piesaistot tūristus un spēlētājus, lai brauktu šeit un spēlētu. Ir svarīgi vietējai sabiedrībai parādīt, ka disku golfs ir ļoti labs sporta veids ikvienam,” stāsta PDGA Eiropas čempionāta vadītājs Matej Verl.

Sacensības noslēdza līderi, kuru sniegumam līdzi sekoja krietns bariņš interesentu. Par uzvarētāju kļuva talsinieks, šī brīža Latvijas labākais spēlētājs, par ko jau liecināja viņa zelta cepure. Turklāt Rainers Balodis mācās vien 12. klasē. “Gāja labāk nekā es biju plānojis. Es biju plānojis -15, izgāju -16. Viss aizgāja pēc plāna,” stāsta disku golfa spēlētājs no Talsiem Rainers Balodis.

Šajā Eiropas čempionāta posmā no deviņām valstīm visvairāk dalībnieku bija tieši no Latvijas, un arī citi talsinieki savās divīzijās uzrādīja augstus sasniegumus.

Materiāls tapis ar Mediju atbalsta fonda finansējumu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par saturu atbild SIA “TV9 Pakalni”.

/Foto – Aivars Vilks/