Stendes deju kolektīvam “Teika” aprit 35

Stendes deju kolektīvam “Teika” aprit 35

Šopavasar jubileju svin jau trešais Talsu novada deju kolektīvs – nedēļas nogalē 35.dzimšanas nodejoja dzīvespriecīgā Stendes VPDK “Teika”.

Stendes tautas nama vidējās paaudzes deju kolektīva “Teika” jubileja sākās pēc hokeja kaislībām, un koncertā netika aizmirsts arī šis leģendārais fakts – Latvijas cīņa par bronzas medaļu. Tie, kuri “Teiku” jau iepazinuši, raksturo to kā dzīvespriecīgu un jestru kolektīvu, un jau koncerta sākums liecināja, ka tāds būs viss pasākums. “Man vienmēr patīk viņiem tie dzeltenie t-krekliņi, smukas tās melnās zeķītes – uzreiz var mēģinājumos redzēt, kur viņi ir,” saka Vandzenes vidējās paaudzes deju kolektīva (VPDK) “Krepliņi” dalībniece Elīna Rožkalne-Misiķe. “Man liekas, ka viņi ir draudzīgi.”

Jubileju Stendes deju kolektīvs svinēja kopā ar draugiem. Starp citu viens no tiem – Valdemārpils vidējās paaudzes deju kolektīvs „Krišjānis” – pats pirms nedēļas nosvinēja 30.jubileju. Turklāt “Teika” ir tik draudzīga, ka palīdzēja arī citiem kolektīviem, kam koncertā trūka dejotāju. “Mēs jūtamies kā 25 un varbūt pat vēl jaunāki patiesībā. Tad, kad ir deja un sākas mūzika, smaids uz lūpām… Īstenībā visiem iesakām,” smaidot saka Stendes VPDK “Teika” dalībnieces Ilvija Damškalne un Agita Koloda.

“Teika” citu Talsu novada deju kolektīvu vidū izceļas ar savu temperamentu. Viņu šī brīža vadītāja ir ilggadēja kolektīva dalībniece – stiprā aizmugure, kas dejotājus vada ar pietāti, mīlestību un dziļu cieņu. “Jā, es esmu “Teikā” no 1994.gada. Tas ir diezgan daudz,” saka Stendes VPDK “Teika” vadītāja Indra Nolendorfa. “Es jau uzskatu, ka es viņus pieskatu. Bet nu jau ir pārvērties par vadīšanu. Es apsolīju, viņiem, ka aizvedīšu uz Dziesmu un deju svētkiem. To es būšu izdarījusi. Un, kas notiks pēc tam, to jau tikai laiks rādīs.”

Ja agrāk deju kolektīvā dejoja vien stendenieki, tad šobrīd uz Stendi brauc dejotāji no dažādām vietām. Kā atceras “Teikas” kādreizējā vadītāja Zita Zača: “Tas ir tā iegājies, ka “Teikā” vienmēr ir  dejojuši ļoti labi cilvēki. Nav bijuši strīdi, nav bijuši kašķi, kā tas ir citos kolektīvos. Visi ir ļoti izpalīdzīgi, ļoti saprotoši. Un es skatos, ka arī šis jaunais kolektīvs ir tieši tāds pats. Viņi visi arī kā viens vesels ir.”

Sveicot kolektīvu svētkos, komplimentos tika norādīts, ka “Teikai” ne tikai skaistākās meitas, smaidīgākie puiši un mūžīgs pozitīvisms, bet kolektīvs arī kvalitatīvi dejo. Viņiem arī Latvijas Nacionālā kultūras centra atzinība, un visiem prieks gan par Dziesmu un deju svētku tuvošanos, gan Latvijas panākumiem hokejā.

Materiāls tapis ar Mediju atbalsta fonda finansējumu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par saturu atbild SIA “TV9 Pakalni”.