Klaunu mājai pievienojusies Bērnu pilsētiņa

Klaunu mājai pievienojusies Bērnu pilsētiņa

Nu jau kādu labu brīdi Klaunu māja dzīvo uz Talsu pilsētas robežas. Šobrīd tajā atklāts pēdējais jaunums – Bērnu pilsētiņa -, turklāt tā ir iespēja ģimenēm atpūsties kopā ar bērniem, bet līdzi izklaidēs paņemt arī savu suni.

Draugi Klaunu mājas saimnieci Pendeli nu sauc par klaunu oligarhi. Kopš Klaunu mājas atklāšanas klaunu jau ir par diviem simtiem vairāk, bet nu pievienojusies arī bērnu jeb prieka pilsētiņa. Jau atklāšanas svētki liecināja, ka bērni šeit varēs priecāties stundām. “Daudzi domā, ka Pendele mājās ir non stop, un visu laiku var nākt, visu diennakti. Bet es arī neesmu mājās, jo katrs kādreiz nav mājās,” saka Klaunu mājas saimniece Ilze Pumpure, uzsverot, ka bērnu pilsētiņu iespējams apmeklēt arī laikā kad Pendele neatrodas mājās. Šī ir vieta, kur bērni var rotaļāties svaigā gaisā un labi pavadīt laiku.

Šeit kā īstā pilsētā ir kiosks, policijas iecirknis, štābiņš, dzīvojamā māja, pils princesēm, radošo lapeni bērni nokristījuši par kafejnīcu, un ir arī slimnīca. To arī atklāšanā bērni izmantojot, ārstējot mazliet saslimušās lelles un izmēģinot bērnu pilsētiņas dažādās iespējas.

Šī ir ne tikai bērniem, bet arī suņiem draudzīga pilsētiņa. Tāpēc klaunu draugi ieradušies sveikt savu mīļo Klaunu māju ar jauna sapņa piepildīšanu kopā ar saviem mīluļiem. Sigita Mazzariņa atklāt, ka pirmā bērnu jubileja, kas savulaik svinēta Klaunu mājā, bijusi tieši viņas meitai Katei, tāpēc ģimenei šī vieta īpaša, tā saistās ar sentimentālām un foršām atmiņām. Nu Mazzariņu ģimenei pievienojies melnais labradors Pipars, un viņi priecājas, ka šeit ko darīt būs arī ģimenes mīlulim.“Ļoti daudzi domā, kur var iet kopā ar suņiem. Daudzos muzejos un vēl dažās vietās nedrīkst iet. Bet šeit visi var nākt kopā, un visa māja ir pieejama, tagad ir visa pilsētiņa,” saka Ilze Pumpure.

Pirmo mājiņu izveidošanu atbalstīja Talsu novada fonds, pārējās tapušas ar LEADER, Talsu partnerības un Talsu novada pašvaldības atbalstu. Prieka pilsēta izmaksājusi gandrīz deviņus tūkstošus eiro. Bet nu var sapņot par jauniem izaicinājumiem.

Materiāls tapis ar Mediju atbalsta fonda finansējumu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par saturu atbild SIA “TV9 Pakalni”.