Suņu pastaigu parka Talsos izveides iecere pašlaik neīstenota

Suņu pastaigu parka Talsos izveides iecere pašlaik neīstenota

Kāds mūsu lasītājs vērsās redakcijā ar jautājumu — vai Talsu pilsētā ir plānots veidot suņu pastaigu parku, jo pirms vairākiem gadiem šāda doma virmojusi gaisā, bet tad noklususi.

Par suņu parka izveidi diskutēja pirms četriem gadiem, kad Talsu novada pašvaldība apzināja potenciālās suņu pastaigu parka atrašanās vietas, tās bija četras — teritorija starp 1. maija, A. Lerha-Puškaiša un Rūpniecības ielām jeb tā dēvētais Pionieru parks, zaļā zona Miera un Rīgas ielas krustojumā pretī veikalam «Jāņa centrs» un zaļā zona starp Avotu, Darba, Kļavu un 1. maija ielu. Toreiz pašvaldību rīkoties mudināja Talsu novada tūrisma un informācijas centrs un Talsu kinoloģijas klubs projekta «Talsi VAU» ietvaros.

Talsu novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļas vadītāja Inita Fedko skaidro, ka pirms četriem gadiem pašvaldība izskatīja iespēju veidot pilsētā suņu pastaigu parku, tomēr ideja ierobežotā finansējuma dēļ netika īstenota.

«Šobrīd Talsu novada pašvaldības prioritāte ir Talsu pilsētā attīstīt bērnu rotaļu laukumus, tā piedāvājot daudzveidīgas brīvā laika aktivitātes pilsētas un novada bērniem dažādās vecuma grupās. Tuvākajā laikā ierobežotā budžeta finansējuma dēļ netiks virzīta suņu pastaigu laukuma izveide pilsētā, tomēr Talsu novada pašvaldība ir gatava iespēju robežās atbalstīt šo iniciatīvu, ja šo ieceri vēlētos īstenot kāda biedrība, piesaistot publisko finansējumu. Pilsētā ir vairākas pastaigām piemērotas vietas, kur ir arī izvietotas atkritumu urnas suņu ekskrementiem,»

pastāsta I. Fedko.

Vēlas zināt, kur parku var veidot

Talsu kinoloģiskā kluba vadītāja Svetlana Matveja pārliecināta — ja no pašvaldības puses būtu skaidra nostāja par teritoriju, kurā šādu laukumu var veidot, tad atrastos arī uzņēmīgi cilvēki, kas meklētu veidus, kā agrāko ieceri īstenot.

«Pašvaldībai ir skaidri jāpasaka — jā, jūs varat šeit to darīt,»

teic kluba pārstāve. Viņa norāda, ka 2018. gadā pauda gatavību suņu pastaigu parkā rīkot arī izglītojošas nodarbības, lai veicinātu novada iedzīvotāju izpratni par suņu nodarbināšanu un apmācīšanu.

Kā divas piemērotākās vietas S. Matveja min teritoriju starp 1. maija, A. Lerha-Puškaiša un Rūpniecības ielām un zaļo zonu Miera un Rīgas ielas krustojumā pretī veikalam «Jāņa centrs».

Kaimiņu novadu pieredze

Septembra izskaņā suņu pastaigu parku atklāja Kuldīgas novadā. Pašvaldība, uzklausot iedzīvotāju ierosinājumu, izbūvējusi mūsdienīgu un labiekārtotu suņu apmācības un pastaigu laukumu, kas publiski pieejams ikvienam. Novada iedzīvotāji to var izmantot savu suņu apmācībai, socializācijai un treniņam visu diennakti. Kuldīgas novada pašvaldība vēsta, ka teritorija ir iežogota un sadalīta divos laukumos: viens no tiem ir paredzēts brīvai skriešanai, bet otrs veidots specifiski apmācībām ar dažādiem šķēršļu joslas aprīkotiem elementiem. Savukārt blakus laukumam izbūvēta stāvvieta automašīnām un apgaismojums, kā arī uzstādīta videonovērošanas kamera, kas pieslēgta kopējam pašvaldības policijas videonovērošanas kameru tīklam.

Savukārt kaimiņi Tukuma novadā šonedēļ sākuši apzināt iedzīvotāju viedokli par šāda laukuma izveidi pilsētā, norādot, ka pašvaldība ir ieplānojusi veidot iežogotu suņu aktivitāšu laukumu ar speciāli suņiem paredzētiem trenažieriem — rampām, tuneli un lekšanas stieņiem, kas būtu pieejams bez maksas ikvienam interesentam. Tāpat iedzīvotāji aicināti atbildēt uz jautājumu, vai, viņuprāt, tā pašlaik ir novada prioritāte.