Talsi gatavojas Druvvalža labdarības tirdziņam

Talsi gatavojas Druvvalža labdarības tirdziņam

Tieši šonedēļ sākas Siltas zupas izsniegšanas punkta otrā sezona. Tā idejas autore Jana Biezā ir ļoti priecīga, jo viņai sajūta, ka projekts jau dzīvo savu dzīvi. “Man ir jāizdara organizatoriskās lietas, bet to šobrīd organizē un iesaistās jau visi Talsi. Tas tiešām pats jau dzīvo savu dzīvi,” priecājas biedrības “Baložu pasts” vadītāja Jana Biezā.

Šogad oktobrī sagaidāms lielāks pieprasījums nekā pērn pirmajā mēnesī, kad siltas maltītes saņemšana daudziem vēl bija nezināma. “Līdz ar to nav zināms, cik ilgam laikam šobrīd saziedotā nauda pietiks. Turklāt jāņem vērā, ka zupas viena porcija maksā ne vairs 1,40 EUR, bet 1,60 EUR, un arī tos 20 centus tomēr jūt,” stāsta Jana Biezā.

Pieļaujot, ka šobrīd varētu nākt ap 70 cilvēku dienā un jāsarūpē zupas sagataves nedēļas nogalei, finansējums varētu pietikt diviem mēnešiem. Bet Druvvalža labdarības tirdziņa atbalstītāji noteikti parūpēsies par to, lai bez bažām projekts varētu dzīvot ilgāku laiku. Talsu novada pašvaldības centrālās administrācijas darbinieki savā iekšējā labdarības tirdziņā ideju atbalstīja jau pērn, ziedojumos savācot vairāk nekā 400 eiro. Bet šogad iespēja piedalīties ikvienam, lai atbalstītu labdarību kaut ar nelielu summu. “Viens ir kādas domas un vēlmi mēs ieliekam šajā pašgatavotajā produktā un otrs ir, ar kādu prieku to otrs nopērk. Man liekas, ka tā ir lieliska iespēja, kā šo silto zupu, kas ir vajadzīga ķermenim, mums visiem kopā sagādāt, tā radot arī pašiem sev to siltumu mūsu sirdīs un dvēselēs,” teic Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļas vadītāja Inita Fedko.

Vairāki uzņēmēji un pašvaldības darbinieki šobrīd plāno, ko garšīgu sarūpēt tirdziņam, un vairāki vietējie uzņēmēji, mājražotāji un mākslinieki savus darbus nodevuši labdarības izsolei. “Es ceru, ka vairāksolīšana būs produktīva un ka mēs patiešām šādā veidā varēsim sniegt daudz lielāku atbalstu zupas virtuvei,” tā Inita Fedko.

Tirdziņš notiks no plkst.10 līdz 13, bet labdarības izsole gaidāma plkst.11.45. Košāku pasākumu padarīs dažādas aktivitātes, un ar radošām darbnīcām labdarību atbalstīs arī Talsu 2.vidusskola. “Šobrīd, nodarbojoties ar labdarību, mēs palīdzēsim gan šai akcijai, gan pie reizes arī  ļausim iedzīvotājiem iepazīt mūsu skolu caur dažādām aktivitātēm,” stāsta Talsu 2. vidusskolas direktors Oļegs Solovjovs.

“Arī es, protams, došos uz tirdziņu. Kur tad bez manis. Gribētu viennozīmīgi tur piedalīties, būt un redzēt, jo, man liekas, ka iniciatīva ir fantastiska,” ar sajūsmu teic Jana Biezā.