Talsu novads godina izcilākos pedagogus

Talsu novads godina izcilākos pedagogus

Ja izcilākie skolēni atzinību saņem mācību gada beigās, tad labākie pedagogi balvas saņem mirkli pirms Skolotāju dienas. Šoreiz svētkos Talsu tautas namā.

Mirkli pirms Skolotāju dienas godināti tie Talsu novada izglītības iestāžu pedagogi, kuri aizvadītājā gadā daudz darba ieguldījuši, strādājot ar skolēniem, mūsdienīgi organizējuši mācību procesu, veiksmīgi debitējuši pedagoga arodā un demonstrējuši citas vērtīgas kvalitātes izglītības sistēmā. Pateicības saņēma 93 pedagogi. Turklāt ne tikai skolotāji, kuri strādā no pirmsskolas līdz vidusskolai, bet arī profesionālās ievirzes pedagogi – mūzikā, mākslā, sportā un par audzēkņu sagatavošanu dalībai Vispārējo latviešu Dziesmu un Deju svētkos.

Svētkus pedagogi svinēja kopā ar Jāni Moiseju, un jau trešo gadu īpašas stiklā veidotas balvas saņēma 14 pedagogi, kurus žūrija konkursā atzinusi par izcilākajiem. Viskuplāk pārstāvēta bija nominācija, kurā skolotājus godināja par izcilu pedagoģisko darbu vispārizglītojošā skolā. “Man liekas, ka mūsdienās izcilu pedagogu veido ļoti liela pacietība, zināšanas, sadarbība, liela mīlestība pret bērniem. Lai tu strādātu tādā izglītības sistēmā, kā ir mūsdienās un ar tādiem bērniem, kā ir šodien – Tev šim darbam ir jāpatīk,” stāsta Talsu Valsts ģimnāzijas skolotāja Ieva Smildzēja.

Par izcilu klases audzinātāja darbu balvas šogad saņēma trīs skolotājas. Arī Inga Smildziņa no Talsu pamatskolas. “Tiešām klasē ir daudz darīts, un to var izdarīt tikai kopā komandā – ar bērniem, ar brīnišķīgiem vecākiem. Par godu vienam konkursam es uzrakstīju mūziku, un mana mamma viena uzrakstīja vārdus. Tas jau vien parāda, ka kopā var izdarīt daudz,” teic Talsu pamatskolas skolotāja Inga Smildziņa.

To, ka panākumu spēks ir komandā, uzsver arī citi pedagogi. Balvas saņēma trīs pirmsskolas izglītības pedagogi, un Elīna Baļķīte no Dundagas atzīst, ka viņai par to pārsteigums, gandarījums un prieks. “Vislielākais prieks jau tomēr ir, ka bērni novērtē, ka viņi tevi sagaida ar smaidu un mīlestību no rītiem. Balva būs kā pārsteigums bērniem pirmdien. Noteikti būs ballīte, jo kam tad nepatīk ballītes. Ja ir iespēja, mēs vienmēr svinam kopā,” stāsta Dundagas PII “Kurzemīte” pedagoģe Elīna Baļķīte.

Par izcilu pedagoģisko darbu balvas saņēma arī trīs debitanti no Talsu Valsts ģimnāzijas, Talsu Kristīgās vidusskolas un Talsu 2.vidusskolas. Madara Palapa turpina savas mammas profesiju, un pēc diviem mēnešiem pabeigs bakalaura studijas. “Bet vislielākais, manuprāt, tāds apbalvojums man bija šodien no skolēnu puses, jo 4. klases skolēns man pateica, ka bez manis viņš 4. klasē nebūtu. Tas bija tā jauki no bērnu puses,” teic Talsuj 2. vidusskolas skolotāja Madara Palapa.

Pedagogi atzīst, ka pateicību par savu darbu prieks saņemt jebkurā laikā, taču atzinība jaunā mācību gada sākumā skolotājiem dodot pozitīvu enerģijas lādiņu ļoti ilgam laikam.