Talsi varēs atbalstīt Baibu Biti viņas diplomdarbā

Talsi varēs atbalstīt Baibu Biti viņas diplomdarbā

Svētdienas vakarā Sauleskalna estrādē vienīgo izrādi Kurzemē piedzīvos leģendārais mūzikls “Mūzikas skaņas”. Tajā galvenā loma uzticēta talsiniecei Baibai Bitei. Talsi varēs viņu ne tikai ieraudzīt jaunā ampluā, bet arī turēt īkšķus, jo uzstāšanos vērtēs diplomdarba komisija. Režisors un vokālais pedagogs Edgars Kramiņš gan ir pārliecināts, ka zemāk par deviņām ballēm Baibai vienkārši nav iespējams iegūt. Viņš savu audzēkni ļoti augstu vērtē.

Talsi Baibu Biti iepazinuši un iemīlējuši kā talantīgu koru diriģenti un dziedātāju, bet svētdienas vakars talsiniekiem ļaus viņu atklāt pavisam jaunā ampluā – kā aktrisi mūziklā. Baibas atveidotā galvenā varone Marija gatavojas kļūt par mūķeni, taču tiek nosūtīta par auklīti septiņu bērnu ģimenē. “Man liekas, ka tieši tā loma, kas man ir ļoti piemērota, jo arī mans ikdienas darbs ir strādāt ar bērniem,” saka mūzikla “Mūzikas skaņas” aktrise Baiba Bite. “Līdz ar to arī kādu savu dzīves pieredzi varu ienest šajā izrādē. Un Marija ir ļoti dzīvespriecīga, sirsnīga un aktīva, un tas arī kaut kādā ziņā sasaucas ar manu personību.”

Baiba mācās Edgara Kramiņa vadītajā Vokālajā akadēmijā, un šis ir viņas diplomdarbs – Sauleskalna estrādē viņas uzstāšanos vērtēs komisija. “Nav svarīgas atzīmes, un pat tas diploms galā nav tik svarīgs. Man vienkārši gribas labi nospēlēt, labi nodziedāt un izdarīt visu, ko es spēju,” saka B. Bite.

Edgars Kramiņš atzīst, ka strādāt ar Baibu Biti ir ļoti viegli un viņu augstu vērtē. Turklāt Baiba ir vienīgā, kura savā kursā izturējusi līdz galam un visus eksāmenus nokārtojusi. “Jo te ir ļoti sarežģīti,” skaidro režisors un vokālais pedagogs Edgars Kramiņš. “Es nemācu dziedātājus, kuri stāv sastinguši pie klavierēm. Te viņai ir jāmāk dejot, dziedāt, kustēties, visu to apvienot, un vēl teksts jārunā. Tādā formā, kādā ir Baiba, viņa bez problēmām varētu iestāties Vīnē uz mūziklu aktieriem, bet ir nosacījums, ka tikai līdz 24 gadiem tur uzņem, jo uzskata, ka mūzikliem nepieciešami jauni aktieri. Muskuļi, visas dzīslas, kaulu sistēma paliek stīvāki, tāpēc tāds nosacījums. Lai gan nežēlīgs. Bet es domāju, ka Baibai ir labas perspektīvas, viņai palaimējies būt pie labiem pedagogiem.”

Mūziklā darbojas Vokālās mākslas vasaras laboratorijas “Izdziedi vasaru” dalībnieki no visas Latvijas. Sauleskalna estrādes lielums dalībniekiem būs izaicinājums. “Viņiem ir vēl tālāk jāaizskrien, vēl mazāk jāaizelšas, tāpēc, piemēram, mēs, kamēr šeit gatavojam izrādi, katru rītu skrienam krosu. Pēc mums ir elpošanas vingrinājumi stundu,” saka režisors.

“Mūzikas skaņas” ir ne tikai Baibas Bites diplomdarbs, bet arī viens no kādreizējās Rīgas operetes teātra solistes 70 gadu jubilejas notikumiem. “Edgars Kramiņš ir iestudējis šo jauko, brīnišķīgo izrādi, un kaut kā sagadījās, ka arī man ir vecumam un spējām piemērota loma,” saka aktrise Aija Smiltēna. “Es labprāt te iederos, un mani labprāt pieņem. Tas man sagādā, protams, lielu prieku.”

Labi izkopta balss, kustības, piemērots ārējais izskats un sirds siltums – tā atzinīgi Baibu Biti vērtē arī viņas skatuves partnere. “Un es viņai novēlētu, lai kāds režisors ieraudzītu un Baibu uzaicinātu vēl kādā līdzvērtīgā vai pat labākā lomā,” saka Aija Smiltēna.

Arī mūzikla režisors cer, ka svētdienas izrādē talsinieki Baibu Biti ievēros un pat pieprasīs, lai viņa Talsos sāk darbu ar bērniem.

Materiāls tapis ar Mediju atbalsta fonda finansējumu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par saturu atbild SIA “TV9 Pakalni”.