Talsos atklās Dārtas Hapanionekas izstādi

Talsos atklās Dārtas Hapanionekas izstādi

8.aprīlī plkst.16:00 kinoteātrī “Auseklis” paredzēta mākslinieces Dārtas Hapanionekas izstādes “Mēness, upe un es” atklāšana. Tā kinoteātra vestibilā būs apskatāma līdz 18.maijam.

Kinoteātra vadītāja informē, ka Dārta Hapanioneka mākslas studijas sākusi Mālpils Mākslas skolā (tagadējā Siguldas novadā). Ieguvusi bakalaura grādu glezniecībā Latvijas Mākslas akadēmijā Latgales filiālē, Rēzeknē 2012. gadā un maģistra grādu Latvijas Mākslas akadēmijā Rīgā, 2014.g. Multivizuālajā meistardarbnīcā. Regulāri piedalās izstādēs, konkursos un plenēros. Darbi atrodas privātās kolekcijās Latvijā, Spānijā, Šveicē, Zviedrijā, Norvēģijā.

Savos darbos māksliniece visbiežāk atveido ainavas – no reālistiskām līdz gluži abstraktām, kur krāsu laukumos vien nojaušamas debesu un zemes attiecības, miglā tīti lauki vai stilizēti koku atveidi. Gleznojot pārsvarā ar eļļas krāsām, māksliniece izmanto dažādas tehnikas– tās akvareliski pludinot, radot niansētas toņu pārejas, veidojot caurspīdīgi daudzslāņainas abstraktas kompozīcijas, gan arī šļakstot krāsas pilienus kā zvaigznes vai lietu pāri audeklam. Izstādē apskatāmie darbi tapuši pēdējo 7 gadu laikā.

Nozīmīgākās izstādes: dubultizstāde kopā ar Aivi Pīzeli “Maigi mežonīgā iedaba” galerijā “Ilgais ceļš” (2014), personālizstāde “Mijkrēslis” Free Riga Dzirnavu 27 un Zunda dārzā (2017), personālizstāde “Pastaiga mākoņos” Grāmatu namā “Valters un Rapa” (2020).

“Mēness, upe un es” ir vārdi no Henrija Mančīni komponētas dziesmas “Moon River” ar Džonija Mersera vārdiem. Sākotnēji to izpildīja Odrija Hepberna 1961. gada filmā Brokastis pie “Tifanija” (Breakfast at Tiffany’s).