“Talsu kausā volejbolā” jaunieši gūst vērtīgu pieredzi

“Talsu kausā volejbolā” jaunieši gūst vērtīgu pieredzi

Gada nogalē jau desmito reizi aizvadīts “Talsu kauss volejbolā” jauniešiem. “2013. gadā mēs sākām šo turnīru kopā ar vecākiem, bija domāts tās Ziemassvētku turnīrs kopā ar vecākiem. Šis gads ir desmitais. Mēs esam izauguši jau diez gan kuplā skaitā,” stāsta organizators, Talsu novada Sporta skolas treneris Aivars Pekmans.

Piedalās 24 komandas no Liepājas, Aizputes, Kuldīgas, Grobiņas un sešas komandas no Talsu novada Sporta skolas. Sacensības notika piecās vecuma grupās. Pašiem jaunākajiem ar pirmajiem soļiem volejbolā pagaidām nevedas, tāpēc treneri brīžiem saķer galvas. Kurzemniekiem ir tradīcija reizi gadā satikties ne tikai Talsos, bet arī doties uz sacensībām vienam pie otra. “Jaunajiem volejbolistiem, kuri tikko ir iesākuši, Latvijas čempionātā ir ļoti grūti, bet šādos sadraudzības turnīros var pamācīties, paeksperimentēt,” teic Aivars Pekmans.

Arī paši mazie spēlētāji atzīst, ka sākums nav viegls. “Manai komandai iepriekšējos gadus gāja slikti, jo mēs nemācējām saspēlēties un zaudējām. Bet tagad mums būs jāspēlē pret otru Kuldīgas komandu, un vienu setu esam vinnējuši,” stāsta Kuldīgas komandas dalībnieks Roberts. Turnīrs neiztika arī bez traumām. “Man ir savainoti pirksti, es šo izdarīju ņemot augšējo piespēli, un man divi pirksti iegāja uz iekšu, un tad otrajā mačā man iegāja vēl divi pirksti iekšā. No sākuma varēja mazliet just, bet tagad vairs nesāp,” dalās Kuldīgas komandas dalībnieks Marko.

Šoreiz sacensībās pašiem talsiniekiem kā pa viļņiem – zaudē tiem, kurus vajadzētu uzvarēt, bet labāk veicas ar šķietami spēcīgākiem konkurentiem. Plaši pārstāvēta arī Aizpute, kurā volejbols esot viens no populārākajiem sporta veidiem. “Droši vien ir kādas zināmas tradīcijas. Noteikti iespaido arī tas, ka Aizputē ir vīriešu volejbola komanda, kas startē nacionālajā līgā. Noteikti jaunieši redz piemēru un uz to “pavelkas” ikdienā,” stāsta Dienvidkurzemes Sporta skolas treneris Indulis Laškovs.

Gan treneri, gan paši spēlētāji atzīst, ka šādi turnīri jauniešiem ļoti vērtīgi. “Var izlabot kļūdas, kas bijušas, piemēram, treniņos – servēšanā un bumbas uzņemšanā,” teic Elza Ķeķe, Aizputes komandas dalībniece. “Kādam noteikti šīs ir pirmās sacensības, pirmie izbraukuma iespaidi, bet kāds noteikti arī iegūst kādu draugu, nodibina draudzīgas attiecības. Es domāju, ka tas bērniem nāk tikai par labu. Viņi paplašina savu redzesloku – ne tikai sporta ziņā, bet arī socializējas,” teic Indulis Laškovs.

“Talsu kausā” piedalīties gribētāju ir tik daudz, ka daļai komandu pat jāatsaka. Sacensības notiek gan Talsu sporta hallē, gan sporta namā, taču telpu vēl vairāk sportistiem nepietiek. Jau pēcpusdienā tika noskaidroti uzvarētāji visās piecās vecuma grupās, un šogad visvairāk panākumu Dienvidkurzemes novadam.